Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie serbskich przeciwlotników w FR

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 września 2019

Personel Ratno Vazduhoplovstvo i Protivvazduhoplovna Odbrana (RV i PVO, serbskich wojsk lotniczych i obrony powietrznej) odbyli 11 września intensywne szkolenie dotyczące zdolności używanych przez rosyjskie Wozduszno Kosmiczeskije Siły (wojska lotniczo-kosmiczne) zestawów obrony powietrznej. Kurs przeprowadzono w centrum szkoleniowym w Gatczynie, leżącym 45 km na południowy zachód od St. Petersburga.

Personel RV i PVO przed pojazdem MZKT-7930 Astrolog, który przenosi cztery wyrzutnie pocisków ziemia-powietrze 9M96 / Zdjęcie: MO FR

Ci sami żołnierze wzięli również udział w pierwszym wspólnym rosyjsko-serbskim ćwiczeniu wojsk OP Sławianskij Szczit (ros. Słowiańska Tarcza) 2019”, które rozpoczęło się tego samego dnia na poligonie Azułuk w pobliżu Astrachania.

Organ rosyjskiego MON Krasnaja Zwiezda poinformował, że gospodarze szczegółowo zaprezentowali personelowi RV i PVO zdolności zestawów OP S-400 Triumf i Pancyr-S1 i powiązanych z nim elementów, w tym radaru obserwacyjnego 91N6E.

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego Serbowie wykonali kilka zadań szkoleniowych z użyciem obydwu zestawów. Załogi Pancyrów realizowały wykrywanie, śledzenie i niszczenie celów powietrznych. Natomiast zamiast rzeczywistego S-400 użyto symulatora ALTEK-400 i skupiono się na odparciu ataku lotniczego wspieranego przez aktywne i pasywne systemy zakłócające.

Z kolei serbski dziennik Politika informując o manewrach wspomniał, że według Belgradu ćwiczenia wojskowe, z użyciem S-400 i Pancyrów są elementem regularnych działań mających na celu szkolenie i doskonalenie zdolności serbskich sił zbrojnych.

Jak wiadomo, obydwa w/w zestawy nie znajdują się w arsenale RV i PVO. Tak więc fakt, że serbskie wojsko otrzymało szkolenie w obsłudze S-400 i Pancyrów, może wskazywać, że Belgrad zamierza pozyskać jeden z nich lub może obydwa w ramach modernizacji przestarzałej krajowej sieci obrony powietrznej.Serbskie media wielokrotnie anonsowały chęć zakupu przez wojskowych planistów z Belgradu nowych i nowoczesnych radarów i zestawów OP, w tym m.in. Pancyrów (Pokaz nowego serbskiego uzbrojenia , 2019-01-16, PASARS-16 niebawem w służbie, 2018-07-24).

Na podstawie informacji Igora Bożinowskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.