Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-400 i Pancir-S w Serbii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 października 2019

Pododdziały rosyjskiej obrony powietrznej zostały przebazowane do serbskiej bazy Batjanica. Ich uzbrojenie stanowi dywizjon rakietowego kompleksu obrony powietrznej S-400 i bateria artyleryjsko-rakietowych zestawów samobieżnych Pancir-S. Rosjanie biorą udział w drugiej fazie ćwiczeń Słowiańska Tarcza 2019.

W pierwszej fazie ćwiczeń Słowiańska Tarcza 2019, która odbyła się we wrześniu na poligonie Aszułuk w obwodzie astrachańskim możliwe było ostre strzelanie z wykorzystaniem m.in. wyrzutni kompleksów S-400 / Zdjęcie: MO FR

Zarówno kompleks obrony powietrznej S-400, jak i Pancir-S po raz pierwszy biorą udział w ćwiczeniach poza granicami FR. Rozwinięto je w bazie Batjanica, gdzie wspólnie z komponentami serbskiej obrony powietrznej odpowiadają za ochronę rejonu Belgradu, samej bazy i pobliskich ośrodków przemysłowych. Serbowie w ćwiczeniach używają m.in. kompleksów Newa-M1T i Kub-M. Ćwiczenia obejmują odpieranie zmasowanego ataku przeciwnika w warunkach silnych zakłóceń radioelektronicznych.

Wyładunek kompleksu Pancir-S z samolotu Ił-76MD na lotnisku bazy Batjanica. W ćwiczeniach Słowiańska Tarcza 2019 bierze udział bateria rosyjskich Pancirów-S / Zdjęcie: via MO FR

Rosyjsko-serbskie ćwiczenia Słowiańska Tarcza po raz pierwszy realizowane są w dwóch etapach. Pierwszy odbył się we wrześniu na poligonie Aszułuk w obwodzie astrachańskim. Tam możliwe było ostre strzelanie z wykorzystaniem tych samych systemów, które uczestniczą w drugim etapie, w Serbii. Drugi etap ma potrwać od 23 do 29 października 2019 (Szkolenie serbskich przeciwlotników w FR, 2019-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.