Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

S-400 i Pancir-S w Serbii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 października 2019

Pododdziały rosyjskiej obrony powietrznej zostały przebazowane do serbskiej bazy Batjanica. Ich uzbrojenie stanowi dywizjon rakietowego kompleksu obrony powietrznej S-400 i bateria artyleryjsko-rakietowych zestawów samobieżnych Pancir-S. Rosjanie biorą udział w drugiej fazie ćwiczeń Słowiańska Tarcza 2019.

W pierwszej fazie ćwiczeń Słowiańska Tarcza 2019, która odbyła się we wrześniu na poligonie Aszułuk w obwodzie astrachańskim możliwe było ostre strzelanie z wykorzystaniem m.in. wyrzutni kompleksów S-400 / Zdjęcie: MO FR

Zarówno kompleks obrony powietrznej S-400, jak i Pancir-S po raz pierwszy biorą udział w ćwiczeniach poza granicami FR. Rozwinięto je w bazie Batjanica, gdzie wspólnie z komponentami serbskiej obrony powietrznej odpowiadają za ochronę rejonu Belgradu, samej bazy i pobliskich ośrodków przemysłowych. Serbowie w ćwiczeniach używają m.in. kompleksów Newa-M1T i Kub-M. Ćwiczenia obejmują odpieranie zmasowanego ataku przeciwnika w warunkach silnych zakłóceń radioelektronicznych.

Wyładunek kompleksu Pancir-S z samolotu Ił-76MD na lotnisku bazy Batjanica. W ćwiczeniach Słowiańska Tarcza 2019 bierze udział bateria rosyjskich Pancirów-S / Zdjęcie: via MO FR

Rosyjsko-serbskie ćwiczenia Słowiańska Tarcza po raz pierwszy realizowane są w dwóch etapach. Pierwszy odbył się we wrześniu na poligonie Aszułuk w obwodzie astrachańskim. Tam możliwe było ostre strzelanie z wykorzystaniem tych samych systemów, które uczestniczą w drugim etapie, w Serbii. Drugi etap ma potrwać od 23 do 29 października 2019 (Szkolenie serbskich przeciwlotników w FR, 2019-09-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.