Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy lot międzynarodowy z Daxing

Lotnictwo cywilne, 27 października 2019

Dziś rano z nowego lotniska Daxing pod Pekinem wystartował do pierwszego lotu zagranicznego samolot China Eastern. Poleciał do Fukuoka w Japonii. Loty międzynarodowe z Daxing rozpoczęły się miesiąc po uruchomieniu lotniska.

Tej zimy z nowego lotnisku ma operować 15 przewoźników, w tym 8 zagranicznych. Wśród nich będą British Airways, Malaysia Airlines, Royal Brunei Airlines, Royal Moroccan Airlines, Effie Airways i Himalayan Airlines. PLL LOT i Finnair mają latać z obu lotnisk pod Pekinem.

Daxing będzie w najbliższych miesiącach obsługiwać 119 tras, w tym 15 zagranicznych. Całkowita liczba lotów wyniesie 43 000 (dziennie będzie ich do 279). Lotnisko ma w sezonie zimowym obsłużyć 5,39 mln pasażerów.

China Eastern Airlines zamierzają zimą przenieść na Daxing ze starego lotniska pod Pekinem 10% swych lotów, w tym 4 międzynarodowe. China Eastern i China United będą realizować 153 loty dziennie, co ma stanowić 50% całkowitej liczby lotów na nowym lotnisku. Przewoźnik poinformował, że do marca 2021 przeniesie 80% lotów w Pekinie na nowe lotnisko, dzięki czemu hub stanie się podstawową bazą SkyTeam w Azji (Nowoczesne rozwiązania w Daxing, 2019-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.