Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy lot międzynarodowy z Daxing

Lotnictwo cywilne, 27 października 2019

Dziś rano z nowego lotniska Daxing pod Pekinem wystartował do pierwszego lotu zagranicznego samolot China Eastern. Poleciał do Fukuoka w Japonii. Loty międzynarodowe z Daxing rozpoczęły się miesiąc po uruchomieniu lotniska.

Tej zimy z nowego lotnisku ma operować 15 przewoźników, w tym 8 zagranicznych. Wśród nich będą British Airways, Malaysia Airlines, Royal Brunei Airlines, Royal Moroccan Airlines, Effie Airways i Himalayan Airlines. PLL LOT i Finnair mają latać z obu lotnisk pod Pekinem.

Daxing będzie w najbliższych miesiącach obsługiwać 119 tras, w tym 15 zagranicznych. Całkowita liczba lotów wyniesie 43 000 (dziennie będzie ich do 279). Lotnisko ma w sezonie zimowym obsłużyć 5,39 mln pasażerów.

China Eastern Airlines zamierzają zimą przenieść na Daxing ze starego lotniska pod Pekinem 10% swych lotów, w tym 4 międzynarodowe. China Eastern i China United będą realizować 153 loty dziennie, co ma stanowić 50% całkowitej liczby lotów na nowym lotnisku. Przewoźnik poinformował, że do marca 2021 przeniesie 80% lotów w Pekinie na nowe lotnisko, dzięki czemu hub stanie się podstawową bazą SkyTeam w Azji (Nowoczesne rozwiązania w Daxing, 2019-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra