Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35A powróciły z Islandii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 października 2019

Personel Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) zakończył 25 października misję Northern Lightning. Jej celem było zapewnienie ochrony przestrzeni powietrznej Islandii.

Włoskie F-35A przebywały na Islandii przez cztery tygodnie / Zdjęcia: MO Włoch

W misji udział wzięło 6 wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A z 32° Stormo (Skrzydła) z bazy Amendola oraz 130 oficerów i żołnierzy pod dowództwem płka Stefano Spreafico, w tym kontrolerzy przestrzeni powietrznej z Dowództwa Operacji Lotniczych z Poggio Renatico i spadochroniarze z 16° Stormo, odpowiadający za ochronę bazy w Keflaviku. Działania kontyngentu wspierali i zabezpieczali w cyberprzestrzeni specjaliści z ReSTOGE (jednostki walki elektronicznej).

Podczas pobytu na Islandii włoscy lotnicy wzięli udział w ćwiczeniach z jednostkami Landhelgisgæsla Íslands (straży wybrzeża Islandii) i duńskiej Søværnet (marynarki wojennej), w ramach których przeprowadzono zadania przechwytywania statków powietrznych lecących z małą prędkością. Włoskie F-35A wykonały ogółem 20 lotów szkolnych (Tango Scramble), trwających łącznie ok. 150 h, przy niemal 100-% zdatności do lotu.

Misja Northern Lightning była też okazją do sprawdzenia jak F-35A sprawują się w ekstremalnych warunkach klimatycznych (silne wiatry, opady i niskie temperatury otoczenia) z dala od macierzystej bazy (Włoskie F-35A na Islandii, 2019-10-01).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.