Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włosi po raz czwarty na Islandii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 marca 2019

Aeronautica Militare (wojska lotnicze Włoch) wysłały na Islandię nieujawnioną liczbę wielozadaniowych samolotów bojowych F-2000 Eurofighter. Włoski kontyngent, liczący ok. 130 oficerów i żołnierzy, przybył do bazy Keflavik 11 marca.

Kontyngent włoskich wojsk lotniczych pozostanie na Islandii do połowy kwietnia / Zdjęcie: MO Włoch

Poprzednie rotacje Aeronautica Militare chroniły przestrzeń powietrzną Islandii w 2013, 2017 i 2018. We wszystkich przypadkach kontyngent składał się z maksymalnie 6 Eurofighterów i wielozadaniowego samolotu transportowo-tankującego Boeing KC-767A.

Przez pierwszy tydzień włoscy lotnicy wykonywali loty zapoznawcze nad wyspą i otaczającymi ją akwenami. Jednak już 18 marca para F-2000 została poderwana w powietrze, aby zidentyfikować statki powietrzne wykonujące lot międzynarodowej przestrzeni powietrznej w pobliżu granic Islandii. Były to dwa rosyjskie samoloty dalekiego rozpoznania i zwalczania okrętów podwodnych Tu-142.

Islandzki minister spraw zagranicznych Gudlaugur Thor Thordarson oświadczył, że reakcja włoskich samolotów była w pełni zgodna z procedurami NATO. Gudlaugur dodał, że incydent był kolejnym przykładem znaczenia obserwacji przestrzeni powietrznej Islandii i działań Air Policing.

Działania kontyngentu Aeronautica Militare koordynuje NATO-wskie Centrum Połączonych Operacji Lotniczych (CAOC) w niemieckim Uedem, w e współpracy z Centrum Kierowania i Raportowania Straży Wybrzeża Islandii Loki. Włosi pozostaną na Islandii do połowy kwietnia (Amerykanie w Keflavik, 2018-08-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.