Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy F-35A w Holandii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 01 listopada 2019

Wczoraj, 31 października 2019 ok. 15:30 czasu lokalnego w bazie Leeuwarden w Holandii wylądował myśliwiec wielozadaniowy stealth F-35A – pierwszy, który ma tam bazować na stałe. Samolot został zmontowany w zakładach Leonardo (final assembly and checkout – FACO) w Cameri we Włoszech.

Samolot wielozadaniowy F-35A holenderskich wojsk lotniczych po przypadkowym oblaniu pianą gaśniczą podczas kołowania w bazie Leeuwarden. Nie wiadomo, jak środek gaśniczy wpłynie na sprawność systemów myśliwca i jego specjalne pokrycie, mające ograniczać sygnaturę radarową / Zdjęcie: NAF

Holenderskie wojska lotnicze odebrały już wcześniej 8 F-35A. Wszystkie znajdują się w Stanach Zjednoczonych, głównie w bazie Luke w Arizonie, gdzie są wykorzystywane do testów i szkolenia pilotów oraz obsług. Od 2016 odbyły one wiele wizyt w Holandii.

Holandia kupiła dotąd 37 F-35A, ale planują nabycie 9 kolejnych. Władze zgodziły się na to w październiku (Dodatkowe F-35A dla Holandii, 2019-07-19).

W czasie wczorajszej uroczystości doszło do zabawnego incydentu. Armatki, które miały tradycyjnie oblać kołujący samolot wodą, pokryły go przypadkowo pianą gaśniczą. Według dostępnych informacji, strażacy z bazy reagowali wcześniej na wypadek związany z myśliwcem F-16 i zapomnieli przełączyć działka na wodę na użytek ceremonii. Piana kapała z samolotu jeszcze, gdy jego pilot, Ian Knight, dowódca 323 Test & Evaluation Squadron, opuszczał samolot, aby powitać oczekujący tłum, w tym holenderskich dygnitarzy rządowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.