Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe kontrakty APS

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 22 listopada 2019

Trójmiejska spółka Advanced Protection Systems (APS), twórca systemu Ctrl+Sky, zademonstrowała kolejny, unikalny produkt ze swojego portfolio – radiolokator dedykowany systemom ochrony perymetrycznej. Systemy ochrony perymetrycznej są przeznaczone do zapewnienia bezpieczeństwa m.in. stadionów sportowych, portów lotniczych, obiektów przemysłowych i granic. Ochrona polega na rozmieszczeniu czujników na otwartym terenie, w celu uzyskania informacji o próbie wejścia lub wyjścia intruza z chronionego obszaru.

/ Zdjęcie: APS 

Urządzenie zostało zaprezentowane podczas niedawnych targów Milipol-Paris. Nowy radar został już zakupiony przez ST Engineering z Singapuru oraz jedną z brytyjskich spółek, pracujących dla wojska.

Dostosowanie naszych czujników dla nowych odbiorców i nowe aplikacje to kolejny etap rozwoju naszego portfolio. Wielokrotnie dostawaliśmy pytania z zagranicy, czy nasze sensory mogą być wykorzystywane do ochrony infrastruktury krytycznej nie tylko przed bezzałogowcami – mówi dr Maciej Klemm, jeden z twórców Ctrl+Sky i prezes APS.

Technologia APS do detekcji i neutralizacji bezzałogowych statków latających jest szeroko wykorzystywana do ochrony infrastruktury krytycznej, m.in. przez służby mundurowe jednego z państw na Bliskim Wschodzie, Saudi Telecom i Avinor AS z Norwegii (Ctrl+Sky na Bliskim Wschodzie, 2019-07-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.