Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ctrl+Sky na Bliskim Wschodzie

Służby państwowe, Lotnictwo wojskowe, 17 lipca 2019

Polski system do detekcji i neutralizacji bezzałogowych statków latających Ctrl+Sky jest od niedawna używany przez służby specjalne jednego z państw na Bliskim Wschodzie. Spółka Advanced Protection Systems zrealizowała kontrakt opiewający na setki tysięcy dolarów. System został dostarczony w I kw. br.

System Ctrl+Sky został dostarczony służbom specjalnym jednego z państw na Bliskim Wschodzie w I kw. br. / Zdjęcie: Advanced Protection Systems 

Nowoczesne armie zawsze były pierwszymi odbiorcami innowacji technologicznych. Tak jest i w tym przypadku. Nic dziwnego, na Bliskim Wschodzie bezzałogowce bezustannie pojawiają się nad infrastrukturą krytyczną. Codziennie słyszymy o bsl-bombach używanych przez terrorystów, czy o bezzałogowcach zakłócających ruch lotniczy, generujących tym samym gigantyczne straty dla gospodarek. Dostajemy dziesiątki zapytań o nasz system z całego świata – podkreśla dr Maciej Klemm, prezes APS, zapowiadając kolejne wdrożenia systemu m.in. w krajach Unii Europejskiej.

Podczas majowych prób, organizowanych przez Departament Lotnictwa Policji Stanowej Michigan, system Ctrl+Sky (jako jedyny z uczestniczących w pokazie) wykrył, śledził i zneutralizował wszystkie bsl, użyte przez amerykańskich policjantów podczas pokazów. Żadne z rozwiązań dostępnych na rynku nie zapewniło kontroli monitorowanego terenu w stopniu porównywalnym ze skutecznością rozwiązania APS.

To, że nasz system jako jedyny wykrył wszystkie bezzałogowce podczas pokazu na żywo w siedzibie policji stanu Michigan wzbudziło uznanie obecnych na prezentacji przedstawicieli policji, FBI i podmiotów infrastruktury krytycznej – zaznacza dr Radosław Piesiewicz, jeden z twórców systemu Ctrl+Sky.

Za oceanem dystrybutor Ctrl+Sky – Federal Resources – zaprezentował system w bazie wojskowej kluczowym pracownikom amerykańskich służb specjalnych. FR zapewnia najwyższej jakości rozwiązania o znaczeniu krytycznym odpowiadające na potrzeby sił zbrojnych USA i agencji rządowych na wszystkich szczeblach – federalnym, stanowym, lokalnym i międzynarodowym. A podczas pokazu Mock Prison Riot system Ctrl+Sky został zademonstrowany nie tylko federalnym, ale również stanowym i lokalnym służbom więziennictwa, na co dzień mierzącym się z coraz częstszymi incydentami z wykorzystaniem bsl.

Kontrabanda broni, narkotyków czy telefonów do więzień drogą powietrzną to prawdziwa plaga w Stanach Zjednoczonych. Budowanie coraz wyższych ogrodzeń nie jest skuteczne, gdy nielegalne przesyłki dostarczają bezzałogowce. Wdrożenie Ctrl+Sky, zaawansowanego, kompleksowego systemu, wykrywającego i neutralizującego bsl w więzieniach, może rozwiązać ten problem – komentuje Wayne Horvath, szef sprzedaży APS w USA.

Od kilku miesięcy APS współpracuje także z Avinor AS. Polski system chroni lotnisko w Stavanger przed bezzałogowymi statkami latającymi i ptakami – ich obecność stwarza ogromne zagrożenie dla samolotów podczas lądowania i startu (Ctrl+Sky ochroni norweskie porty, 2019-01-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.