Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IBCS z Giraffe i CAMM

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 listopada 2019

Northrop Grumman, MBDA i Saab zakończyły projekt, którego celem było udowodnienie możliwości włączenia produkowanej przez MBDA rodziny pocisków rakietowych CAMM (Common Anti-air Modular Missile) oraz stacji radiolokacyjnej Saab Giraffe do zintegrowanego systemu zarządzania obroną powietrzną (IBCS, Integrated Air and Missile Defence Battle Command System), opracowanego przez inżynierów Northrop Grummana. CAMM był pierwszym pociskiem rakietowym spoza USA, który został zintegrowany z IBCS na początku 2019, zaś radar Giraffe to pierwszy czujnik spoza USA poddany takiej integracji (CAMM zintegrowany z IBCS, 2019-03-11, Sea Giraffe dla Protecteurów, 2019-04-09).

IBCS umożliwia zastąpienie starych, rozproszonych systemów dowodzenia, kierowania i łączności sieciocentrycznym systemem obrony powietrznej, lepiej reagującym na ewoluujące i skomplikowane zagrożenia powietrzne / Ilustracja: Northrop Grumman

Trzy współpracujące przy projekcie spółki wykazały możliwość szybkiej integracji funkcjonalnej wspomnianych systemów oraz ich skutecznego użycia podczas symulowanych działań bojowych wymagających jednoczesnego zwalczania wielu celów powietrznych. Informacje o symulowanych celach były przesyłane do emulatora radaru Giraffe, który z kolei przekazywał dane do IBCS w celu analizy i śledzenia zagrożeń.

W oparciu o te dane operatorzy IBCS planowali i wykonywali zoptymalizowane uderzenia przy użyciu emulatorów CAMM, wystrzelonych do wielu celów jednocześnie. Następnie IBCS zamykał obieg informacji bojowej, pokazując pociski w locie jako już wykryte i śledzone przez emulatory Giraffe. W trakcie testu z powodzeniem zademonstrowano zarówno możliwość rozproszonego kierowania walką, jak i metodę zintegrowanego kierowania walką.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.