Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelania CAMM-ER

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 02 grudnia 2019

MBDA z sukcesem zakończyła serię strzelań poligonowych z użyciem kierowanych pocisków rakietowych obrony powietrznej zwiększonego zasięgu CAMM-ER. Próby poligonowe odbywały się w ostatnich miesiącach. W ich trakcie potwierdzono skuteczność pocisków w zwalczaniu celów na dużych dystansach i wysokościach, wymagających wykonywania w locie wielu manewrów.

Próby poligonowe CAMM-ER odbywały się w ostatnich miesiącach / Zdjęcie: MBDA

CAMM-ER należy do rodziny kpr z-p CAMM, które są wyposażone w taką samą aktywną samonaprowadzającą głowicę radiolokacyjną i system zimnego startu z wyrzutni pionowej. CAMM-ER otrzymał większy silnik rakietowy, pozwalający osiągnąć mu większy zasięg, przekraczający 40 km.

Pociski CAMM i CAMM-ER stanowią podstawę oferty MBDA w postaci modułowego sytemu obrony powietrznej Enhanced Modular Air Defense Solutions (EMADS), obejmującego system dowodzenia i kierowania ogniem, który może być ulokowany w centrum rozpoznania lub nowej kabinie centrum operacji bojowych.

Pociski CAMM-ER, mające zastąpić użytkowane obecnie rakiety Aspide, będą integrowane z systemem obrony powietrznej wojsk lotniczych i lądowych Włoch. Włoska marynarka wojenna analizuje ponadto możliwość uzbrojenia swoich przyszłych okrętów nawodnych w pociski rodziny CAMM.

Systemy OP oparte na CAMM są już eksploatowane w brytyjskich wojskach lądowych i marynarce wojennej pod nazwami Land Ceptor i Sea Ceptor.

MBDA złożyła Polsce ofertę szerokiej współpracy przemysłową związaną z produkcją pocisków rodziny CAMM, mogących stanowić uzbrojenie systemów lądowych (w programie Narew) i okrętów wojennych (IBCS z Giraffe i CAMM, 2019-11-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.