Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Toczki chronią Bałtyk

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 02 grudnia 2019

Blisko 100  zdalnie odpalanych ładunków wybuchowych Toczek, przeznaczonych do niszczenia min morskich, trafiło do wyposażenia Marynarki Wojennej RP. Ładunki, opracowane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej (OBR CTM), poddawane są elaboracji w Zakładach Chemicznych Nitro-Chem. Uzbrojenie jest używane w operacjach rozminowania dna Morza Bałtyckiego.

Ładunki wybuchowe Toczek są używane przez MW RP w operacjach rozminowania dna Morza Bałtyckiego / Zdjęcie: OBR CTM

Na potrzeby polskich niszczycieli min, które w celu poszukiwania i zwalczania min i niewybuchów regularnie patrolują akwen Morza Bałtyckiego, w OBR CTM przygotowano 3 typy ładunków. Pierwsze dwa przenoszone przez pojazdy podwodne oznaczone zostały symbolami A i B. Służą one odpowiednio do likwidacji min morskich i do neutralizacji ich głowic.

Najmniejszy ładunek – Toczek C, przeznaczony do przenoszenia przez płetwonurków minerów niszczy tzw. minliny łączące kadłuby min z ich wózkami kotwicznymi. Uzbrojenie zostało przekazane  do składnicy w Gdyni. Stamtąd trafi bezpośrednio do użytkowników.

Toczki, jako jeden z naszych sztandarowych produktów przeznaczonych do zwalczania min morskich, od lat z powodzeniem są wykorzystywane przez okręty Marynarki Wojennej. Stały się one jednym z podstawowych środków technicznych naszej floty do niszczenia min morskich – stwierdził p.o. prezesa zarządu OBR CTM Marcin Wiśniewski (Próby BURMIN, 2015-10-29).

Nie tylko na lądzie czy w powietrzu, ale również pod wodą wykorzystywane są materiały produkowane w bydgoskiej spółce. W następnych latach będziemy elaborować kolejne ładunki na potrzeby bezpieczeństwa żeglugi u wybrzeży Bałtyku – dodał prezes Zakładów Chemicznych Nitro-Chem Krzysztof Kozłowski.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.