Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typhoony opuściły Islandię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 12 grudnia 2019

Kontyngent Royal Air Force (RAF, królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii), wyposażony w wielozadaniowe samoloty bojowe Typhoon FGR4 ze składu 1 (Fighter) Squadronu (eskadry myśliwskiej) 10 grudnia zakończył ochronę przestrzeni powietrznej Islandii, realizowaną w ramach misji NATO Icelandic Air Policing.

Podczas pobytu na Islandii piloci brytyjskich Typhoonów wykonali 59 lotów treningowych i ponad 180 symulowanych przechwyceń / Zdjęcia: MO W. Brytanii 

W. Brytania jest 10. krajem Sojuszu, który dyslokował swoje samoloty w bazie lotniczej Keflavik. Brytyjski kontyngent był wyposażony w 4 wielozadaniowe samoloty bojowe Typhoon FGR4 ze składu 1 (Fighter) Squadronu (eskadry myśliwskiej). W jego skład weszło 129 oficerów i żołnierzy pod dowództwem Wing Commandera (ppłk) Marka Bakera. Brytyjscy lotnicy pojawili się na Wyspie Wulkanów po raz pierwszy od II wojny światowej.

Wykonaliśmy misję, przede wszystkim zapewniając integralność przestrzeni powietrznej NATO. Myślę, że wypracowaliśmy doskonałe relacje z mieszkańcami Islandii. Było to wyzwanie ze względu na bardziej surowy klimat i warunki pogodowe, do których jesteśmy przyzwyczajeni w macierzystym kraju. Z punktu widzenia służb inżynieryjno-lotniczych oznaczało to, że niektóre urządzenia było trudniej eksploatować, a latanie też było inne – stwierdził Wg Cdr Baker.

Zanim tu przybyliśmy, powiedziano nam, że przybywamy do krainy ognia i lodu i na pewno widzieliśmy dużo lodu. Jednak mieliśmy niezwykle ciepłe powitanie ze strony mieszkańców Islandii i nie możemy się doczekać powrotu tutaj w przyszłości – dodał dowódca brytyjskiego kontyngentu.

Można śmiało powiedzieć, że ta pierwsza misja RAF NATO Air Policing na Islandii zakończyła się sukcesem. Doceniamy wsparcie zaufanego sojusznika i sąsiada i czekamy, aby ponownie powitać RAF w kolejnej misji na Islandii – podkreślił minister spraw zagranicznych Islandii Gudlaugur Thór Thórdarson (Islandia powitała RAF, 2019-11-27).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.