Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Prince of Wales w służbie

Marynarka wojenna, 12 grudnia 2019

Royal Navy (królewska marynarka wojenna W. Brytanii) przyjęła oficjalnie do służby lotniskowiec HMS Prince of Wales (R09), drugi okręt typu Queen Elizabeth. Dowódcą okrętu jest kmdr Darren Houston.

HMS Prince of Wales jest drugim lotniskowcem typu Queen Elizabeth, eksploatowanym przez Royal Navy / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Ceremonia odbyła się 10 grudnia w bazie morskiej Portsmouth. Gośćmi honorowymi uroczystości byli Karol, książę Walii (którego imię nosi jednostka) i jego żona Kamila, księżna Kornwalii. Wśród ponad 2000 osób zaproszonych na to wydarzenie byli także ambasadorowie Francji i USA, dowódca Royal Navy adm. Tony Radakin i dowódca VI floty US Navy wadm. Lisa Franchetti.

HMS Prince of Wales (R09) jest ósmym brytyjskim okrętem noszącym taką nazwę. Pierwszy został zwodowany w 1693. Co znamienne, uroczystość przyjęcia lotniskowca do służby zorganizowano dokładnie w 78. rocznicę zatopienia pancernika HMS Prince of Wales, typu King George V przez lotnictwo japońskie. Po tej tragedii na wiele lat zrezygnowano z używania tej nazwy.

Lotniskowiec wyszedł ze stoczni Rosyth we wrześniu i przeszedł pierwsze próby morskie na Morzu Północnym. Jego załogę stanowiło ok. 600 oficerów i marynarzy Royal Navy oraz 300 pracowników cywilnych. Po zakończeniu prób, w połowie listopada HMS Prince of Wales wszedł do Portsmouth, gdzie znajduje się jego macierzysta baza (Pierwsze lądowanie na HMS Prince of Wales, 2019-09-24).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.