Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Prince of Wales wyszedł w morze

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 września 2019

19 września 2019 nowy brytyjski lotniskowiec HMS Prince of Wales (R09) typu Queen Elizabeth po raz pierwszy opuścił stocznię Babcock Marine w Rosyth. Wyszedł w morze na pierwszy etap prób fabrycznych. Po nich ma zawinąć do Portsmouth, gdzie będzie bazować w czasie kolejnych testów.

Brytyjski lotniskowiec R09 Prince of Wales typu Queen Elizabeth opuszcza stocznię Babcock Marine w Rosyth, by rozpocząć pierwszy etap prób fabrycznych / Zdjęcie: twitter-hmspwls

Stępkę pod HMS Prince of Wales położono w maju 2011. Z doku stoczni lotniskowiec wyszedł 22 grudnia 2017 (Uruchomiono silniki HMS Prince of Wales, 2018-11-27). Okręt jest drugą jednostką typu Queen Elizabeth. Buduje go konsorcjum Aircraft Carrier Alliance, w którego skład wchodzi Babcock, Thales, BAE Systems Surface Ships, A&P Group i Cammell Laird (Apache na Queen Elizabeth , 2019-06-05).

Jeszcze w 2010 planowano, że HMS Prince of Wales po zakończeniu budowy nie wejdzie do linii, co było podyktowane oszczędnościami w Royal Navy. Rozważano nawet sprzedanie lotniskowca innemu państwu. Ostatecznie jednak w 2014 zdecydowano o pozostawieniu okrętu w rękach brytyjskich i włączeniu go do składu floty.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.