Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze lądowanie na HMS Prince of Wales

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 24 września 2019

Wczoraj, 23 września, niecałe 24 godziny po tym, jak HMS Prince of Wales (R09) drugi z brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth, po raz pierwszy wyszedł na otwarte wody w pobliżu wybrzeży Szkocji, na jego pokładzie wylądował pierwszy statek powietrzny.

Pierwszy statek powietrzny, który wylądował na pokładzie lotniskowca HMS Prince of Wales to śmigłowiec Merlin HM2 / Zdjęcia: MO W. Brytanii 

Historyczne wydarzenie miało miejsce o 11:15 czasu miejscowego. Załogę śmigłowca Merlina HM2 (nr takt. ZH856) stanowili piloci kpt. Rob Priori i kpt. Tim Willis, obserwator (nawigator i operator uzbrojenia) kpt. Carl Davis, dowódca statku powietrznego kmdr ppor. Steve Ivill, st. bosman Lee Elliott i fotograf Alex Ceolin.

Łącznie Merlin wylądował i wystartował sześć razy z pokładu okrętu, dzięki czemu załoga lotnicza i personel pokładowy mogły przećwiczyć różne procedury normalne i awaryjne, podczas gdy kontrolerzy ruchu lotniczego HMS Prince of Wales, pod dowództwem kmdra por. Phila Richardsona, kierowali operacjami wykonywanymi przez wiropłat.

Następne miesiące załoga HMS Prince of Wales spędzi na kolejnych operacjach wykonywanych w ramach pierwszego etapu prób morskich. Po ich zakończeniu lotniskowiec wejdzie do swojej macierzystej bazy w Portsmouth, gdzie przed Bożym Narodzeniem zostanie przyjęty do służby w Royal Navy w obecności Kamili, księżnej Kornwalii (HMS Prince of Wales wyszedł w morze, 2019-09-21).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.