Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze lądowanie na HMS Prince of Wales

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 24 września 2019

Wczoraj, 23 września, niecałe 24 godziny po tym, jak HMS Prince of Wales (R09) drugi z brytyjskich lotniskowców typu Queen Elizabeth, po raz pierwszy wyszedł na otwarte wody w pobliżu wybrzeży Szkocji, na jego pokładzie wylądował pierwszy statek powietrzny.

Pierwszy statek powietrzny, który wylądował na pokładzie lotniskowca HMS Prince of Wales to śmigłowiec Merlin HM2 / Zdjęcia: MO W. Brytanii 

Historyczne wydarzenie miało miejsce o 11:15 czasu miejscowego. Załogę śmigłowca Merlina HM2 (nr takt. ZH856) stanowili piloci kpt. Rob Priori i kpt. Tim Willis, obserwator (nawigator i operator uzbrojenia) kpt. Carl Davis, dowódca statku powietrznego kmdr ppor. Steve Ivill, st. bosman Lee Elliott i fotograf Alex Ceolin.

Łącznie Merlin wylądował i wystartował sześć razy z pokładu okrętu, dzięki czemu załoga lotnicza i personel pokładowy mogły przećwiczyć różne procedury normalne i awaryjne, podczas gdy kontrolerzy ruchu lotniczego HMS Prince of Wales, pod dowództwem kmdra por. Phila Richardsona, kierowali operacjami wykonywanymi przez wiropłat.

Następne miesiące załoga HMS Prince of Wales spędzi na kolejnych operacjach wykonywanych w ramach pierwszego etapu prób morskich. Po ich zakończeniu lotniskowiec wejdzie do swojej macierzystej bazy w Portsmouth, gdzie przed Bożym Narodzeniem zostanie przyjęty do służby w Royal Navy w obecności Kamili, księżnej Kornwalii (HMS Prince of Wales wyszedł w morze, 2019-09-21).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.