Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne F-35A w Australii

Lotnictwo wojskowe, 13 grudnia 2019

Royal Australian Air Force (RAAF, Królewskie Wojska Lotnicze Australii) odebrały 7 kolejnych wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A. Dotarły one do macierzystej bazy Williamtown 11 grudnia.

RAAF mają obecnie na stanie 18 F-35A, z których w Williamtown stacjonuje 13 / Zdjęcie: MO Australii  

Trasa lotu australijskich F-35A prowadziła z bazy US Air Force Luke w Arizonie, przez bazy Hickam na Hawajach i Anderson na wyspie Guam. W trakcie lotu samoloty pobierały paliwo z tankowca.

RAAF mają obecnie na stanie 18 F-35A, z czego 5 nadal znajduje się w Luke. Większość z dostarczonych F-35A weszła w skład 3 Squadronu (eskadry).

Dzięki najnowszej dostawie można będzie rozpocząć także przezbrajanie w nowe samoloty 2 Squadronu, którego personel zajmuje się szkoleniem operacyjnym pilotów F-35A dla potrzeb jednostek liniowych. Także 11 grudnia piloci 2 Squadronu wykonali pożegnalne loty za sterami samolotów F/A-18A/B Hornet. Następny kurs, który rozpocznie się pod koniec 2020, przeprowadzą już z użyciem F-35A (F-35A przybyły do Australii, 2018-12-10).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.