Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej M109A7 dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 grudnia 2019

Amerykański Departament Obrony poinformował 13 grudnia o zawarciu umowy z BAE Systems na dostawę kolejnych armatohaubic M109A7 Paladin i wozów amunicyjnych M992A3.

Pojazdy dla US Army zostaną wyprodukowane przez zakłady w Yorku w stanie Pensylwania / Zdjęcie: US Army

Wartość zamówienia to 249,15 mln USD. Dostawy sprzętu mają zostać zrealizowane do 31 stycznia 2023. Nie sprecyzowano jednak liczby zamówionych pojazdów. Porównując wartość umowy do wcześniejszych zamówień M109A7 prawdopodobnie zakupiono po ok. 30 armatohaubic i wozów amunicyjnych.

Najnowszy obecnie wariant armatohaubic M109A7 Paladin został przyjęty do uzbrojenia w 2015. Najważniejszą zmianą względem wcześniejszej wersji jest zastosowanie nowego podwozia opartego na bwp M2A3 Bradley. Zaletą takiego rozwiązania jest poprawiona mobilność i unifikacja podwozi w US Army. Dodatkowo w M109A7 jest montowane nowoczesne wyposażenie elektroniczne i wydajny układ zasilania w energię elektryczną. Konstrukcja wieży i uzbrojenie główne pozostały bez zmian.

Paladiny są przydzielane do brygad pancernych (ABCT) i brygad piechoty (IBCT) US Army. W składzie każdej brygady znajduje się batalion (dywizjon) artylerii z 18 armatohaubicami i taką samą liczbą wozów amunicyjnych (Kolejne opóźnienie M109A7 dla US Army, 2019-03-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.