Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

P180 Avanti Evo dla włoskiego lotnictwa

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 27 grudnia 2019

23 grudnia koncern Piaggio Aerospace zawarł z Direzione Armamenti Aeronautici e Aeronavigabilità (DAAA, dyrekcją generalną ds. uzbrojenia lotniczego i zdatności do lotu) kontrakt wartości 130 mln euro, dotyczący dostawy dla rodzimych sił zbrojnych 9 samolotów P180 Avanti Evo.

W ciągu najbliższych 4 lat włoskie siły zbrojne pozyskają 9 nowo wyprodukowanych samolotów P180 Avanti Evo / Zdjęcie: Piaggio Aerospace

W ciągu 4 lat producent przekaże 5 samolotów przystosowanych do transportu osób i chorych i 4 samoloty z wyposażeniem do zadań rozpoznania łączności radiowej. Umowa obejmuje także zmodernizowanie jednego P180, który jest już używany przez siły zbrojne Włoch.

Zgodnie z umową włoskie Ministerstwo Obrony sfinalizuje również, w ciągu 24 miesięcy,  zobowiązanie do modernizacji 18 samolotów P180, które są używane przez rodzime siły zbrojne. Zagwarantuje to Piaggio Aerospace kolejne 66 mln euro.

Zamówienie sfinalizowane dzisiaj, zaledwie rok po rozpoczęciu nadzwyczajnej administracji, jest wynikiem wspólnego wysiłku wszystkich zaangażowanych stron: rządu włoskiego, sił zbrojnych i lokalnych instytucji. Dla Piaggio Aerospace stanowi to punkt zwrotny: dzięki wznowieniu produkcji samolotów będziemy także w stanie stopniowo reintegrować pracowników przebywających na tymczasowych zwolnieniach. Będziemy nadal pracować, aby sfinalizować nowe, znaczące zamówienia. Jesteśmy prawie gotowi do ogłoszenia przetargu na sprzedaż aktywów spółki, który planujemy opublikować natychmiast po przerwie świątecznej – stwierdził nadzwyczajny komisarz zarządzający Piaggio Aerospace Vincenzo Nicastro.

Oprócz tego 19 grudnia spółka zawarła z włoskim ministerstwem obrony 9-letni kontrakt o wartości 50 mln euro na wsparcie techniczne i logistyczne silników turbinowych Honeywell T55-L-714, które napędzają śmigłowce Boeing CH-47F Chinook (Rządowa pomoc dla Piaggio, 2019-06-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.