Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szósty prototyp C919 oblatany

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 27 grudnia 2019

Dzisiaj, 27 grudnia, szósty i ostatni prototyp chińskiego samolotu wąskokadłubowego Comac C919 wystartował do pierwszego lotu o godz. 10:15 czasu miejscowego, z międzynarodowego lotniska Pudong w Szanghaju. Lot trwał 2 h 5 min. W jego trakcie przeprowadzono 30 testów i sprawdzeń.

Samolot noszący zn. rej. B-001G jest szóstym i ostatnim prototypem C919 / Zdjęcie: Comac

Oblot samolotu, noszącego nr 106, nastąpił zaledwie kilka tygodni po locie piątego prototypu (nr 105), który odbył się 5 grudnia w Nanchang w północno-wschodnich Chinach. W próbach w locie wezmą udział wszystkie prototypy. Produkcja samolotów seryjnych już się rozpoczęła.

Comac zdobył dotychczas potwierdzone zamówienia na 305 C919 i ponad 700 zobowiązań zakupu. Producent planuje uzyskanie Certyfikatu Typu w 2021. Pierwszym użytkownikiem C9191 mają być China Eastern Airlines z Szanghaju (Oblot czwartego C919, 2019-08-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.