Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Unowocześnione wozy dla Seulu

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 31 grudnia 2019

Południowokoreański koncern Hyundai Rotem poinformował 26 grudnia o podpisaniu z resortem obrony Republiki Korei dwóch kontraktów dotyczących gąsienicowych pojazdów pancernych. Pierwszy z nich dotyczy modernizacji kolejnej partii czołgów K1 do standardu K1E1. Drugi kontrakt związany jest z produkcją wozów inżynieryjnych K600 CEV.

Dostawy zamówionych czołgów i wozów inżynieryjnych dla południowokoreańskich wojsk pancernych zostaną zrealizowane w latach 2020-2022 / Zdjęcie: Hyundai Rotem

Hyundai Rotem nie ujawnił jednak liczby zamówionych pojazdów. Wartość kontraktu na wozy inżynieryjne wyniosła 174,7 mld wonów (149,9 mln USD). Z kolei wartość kontraktu na modernizację czołgów to 69,7 mld wonów (60 mln USD).

W ramach modernizacji czołgi K1 zostaną wyposażone w system zarządzania polem walki, klimatyzację, układ identyfikacji swój-obcy, pomocniczy zespół napędowy i zestaw przednich i tylnych kamer. Pozwoli to na zrównanie ich zdolności ze  zmodernizowanymi przed dekadą K1A2. Jest to już trzeci kontrakt na modernizację wozów do tej wersji. Proces modernizacji wszystkich koreańskich czołgów podstawowych K1 do wariantu K1E1 powinien zostać zrealizowany do 2026 (Zamówienie na seryjne K2 Black Panther, 2014-12-30).

Wozy inżynieryjne K600 CRV są całkowicie nowym wyposażeniem w armii południowokoreańskiej. Dzięki podpisaniu kontraktu możliwe będzie rozpoczęcie ich produkcji seryjnej. Przeznaczeniem K600 CEV jest torowanie przejść w polach minowych i innych przeszkodach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.