Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby uzbrojenia serbskich H145M

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 stycznia 2020

W drugiej połowie grudnia w Centrum Badań Broni i Sprzętu Wojskowego na poligonie Nikinci przeprowadzono próby uzbrojenia serbskich śmigłowców H145M. W ich trakcie odpalano 80-mm niekierowane pociski rakietowe S-8KOM.

Próbne strzelania npr S-8KOM z wyrzutni L80-07 przenoszonej przez serbski śmigłowiec H145M zrealizowano na poligonie Nikinci / Zdjęcie: MO Serbii

Był to ostatni etap weryfikacji i integracji serbskiego uzbrojenia z H145M. Strzelania zakończyły się sukcesem, a po tej szczegółowej analizie prób zrealizowana zostanie integracja uzbrojenia z pozostałymi wiropłatami  tego typu, które nabyliśmy – powiedział ppłk Miroslav Zečević z Dyrekcji ds. Planowania i Rozwoju Sztabu Generalnego Serbskich Sił Zbrojnych.

Na mocy umowy z Airbusem strona niemiecka jest zobowiązana do wyprodukowania śmigłowca i do zintegrowania całego wyposażenia, w tym także systemu celowniczo-nawigacyjnego. Naszym obowiązkiem jest produkcja uzbrojenia – skomentował płk Zvonko Marić z tej samego komórki.

H145M jest wyposażony w jeden z najbardziej zaawansowanych systemów celowniczo-nawigacyjnych. Od kolegów z Airbusa, którzy przeprowadzają tutaj badania, dowiedzieliśmy się, że nasze uzbrojenie – zasobnik [GH-78] z 12,-7-mm km [i 250 nabojami] oraz wyrzutnia [L80-07, mieszcząca siedem] 80-mm npr – są na poziomie najdoskonalszych na świecie w tej klasie – dodał asystent serbskiego ministra obrony Nenad Miloradović (Pierwszy H145M przekazany Serbii, 2019-06-27).

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.