Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy H145M przekazany Serbii

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, 27 czerwca 2019

W dniu otwarcia Międzynarodowych Targów Obronnych Partner, które odbywają się w Belgradzie w dn.  25-28 czerwca, Ratno Vazduhoplovstvo i Protivvazduhoplovna Odbrana (RV i PVO, wojska lotnicze i obrony powietrznej Serbii) odebrały pierwszy z 9 śmigłowców wielozadaniowych Airbus Helicopters H145M zamówionych na mocy umowy z grudnia 2016.

Pierwszy H145M przekazany serbskim RV i PVO / Zdjęcie: Igor Bożinowski

Wiropłat (nr takt. 14501, nr ser. 20231) przybył do Serbii już dwa tygodnie wcześniej – 12 czerwca wylądował w bazie lotniczej Batajnica, niedaleko Belgradu. Przystosowany do wykonywania zadań poszukiwawczo-ratowniczych serbski H145M został wyposażony w głowicę optoelektroniczną  FLIR Systems Star SAFIRE 380HDc, reflektor poszukiwawczy Trakka Systems TrakkaBeam A800 oraz wciągarkę Goodrich Model 44301 (o udźwigu 272 kg), ochronę balistyczna i elektroniczne środki przeciwdziałania.

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić ujawnił podczas ceremonii przekazania, że RV i PVO otrzymają pięć H145M, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych 4 śmigłowce tego typu, za łączną kwotę 105 mln euro (Serbsko-węgierska współpraca, 2019-04-18).

Na podstawie informacji Igora Bożinowskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.