Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Serbsko-węgierska współpraca

Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 18 kwietnia 2019

Wspólna sesja przedstawicieli rządów Serbii i Węgier, która odbyła się w Suboticy 15 kwietnia, została wykorzystana do podpisania memorandum w sprawie współpracy wojskowo-techniczne. Jego celem jest dalsza poprawa dwustronnej współpracy wojskowej między Belgradem a Budapesztem, która znacznie się zintensyfikowała w ciągu ostatnich dwóch lat.

Memorandum zostało podpisane przez asystenta serbskiego ministra obrony Nenada Miloradovica i dyrektora ds. uzbrojenia Sił Zbrojnych Węgier Gáspára Marótha / Zdjęcie: MO Serbii

Memorandum, podpisane przez asystenta serbskiego ministra obrony Nenada Miloradovica i dyrektora ds. uzbrojenia Sił Zbrojnych Węgier Gáspára Marótha, mówi o realizacji wspólnych projektów w dziedzinie uzbrojenia i sprzętu wojskowego, z naciskiem na wzajemny rozwój i produkcję nowoczesnego uzbrojenia dla samolotów bojowych i wojsk lądowych, jak również o wspólnej modernizacji starszych typów uzbrojenia używanych w siłach zbrojnych obydwu krajów.

Przed rozpoczęciem sesji serbski minister obrony Aleksandar Vulin i jego węgierski odpowiednik Tibor Benko skomentowali dotychczasową współpracę i podkreślili znaczenie kontynuowania tradycyjnych wspólnych ćwiczeń Żelazny kot i Sąsiedzi. Uzgodnili również kontynuację współpracy w dziedzinie obrony przed zagrożeniami chemicznymi, biologicznymi, radiologicznymi i nuklearnymi (CBRN), wojskowej służby medycznej i operacji międzynarodowych, a także wymiany instruktorów i różnych form edukacji.

Chociaż nie podano żadnych szczegółowych informacji na temat nowych dziedzin współpracy Serbii i Węgier, może ona obejmować wspólne opracowanie i produkcje nowego uzbrojenia dla śmigłowców Airbus H145M wyposażonych w system HForce, zamówionych przez obydwa kraje. Serbia opracowała już dla swoich wiropłatów siedmiolufową wyrzutnię L80-07 niekierowanych 80-mm pocisków rakietowych S-8 i zasobnik z 12,7-mm km (Pokaz nowego serbskiego uzbrojenia , 2019-01-16, Węgry zamawiają H145M , 2018-06-29).

Na podstawie informacji Igora Božinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.