Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Codzienne loty Emirates do Penang

Lotnictwo cywilne, 28 stycznia 2020

Linie Emirates poinformowały o planach uruchomienia nowego codziennego połączenia z Dubaju do portu lotniczego Penang przez Singapur, od 9 kwietnia tego roku. Penang będzie drugim kierunkiem Emirates w Malezji po stolicy kraju Kuala Lumpur, do której obecnie linie latają 3 razy dziennie i którą obsługują od 1996.

Nowe połączenie z Dubaju do Penang przez Singapur będzie obsługiwane przez Boeingi 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej / Zdjęcie: Emirates   

Stan Penang znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Malezji i obejmuje zarówno część kontynentalną, jak i wyspę połączoną z lądem dwoma najdłuższymi mostami drogowymi w kraju. Penang to drugie co do wielkości miasto Malezji, słynące z bogatego dziedzictwa i architektury, energicznego, wielokulturowego społeczeństwa, nowoczesnej oferty handlowo-rozrywkowej, kuchni oraz naturalnego piękna miejscowych plaż i wzgórz. Zabytkowa część miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się tu również wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Oprócz walorów turystycznych Penang uchodzi także za prężny ośrodek gospodarczy Malezji, będąc ważnym punktem na mapie handlowej i przemysłowej kraju przyciągającym przedsiębiorców z całego świata.

Dzięki nowemu połączeniu Emirates SkyCargo będą mogły przewieźć do 15 t ładunku na trasie, umożliwiając malezyjskim przedsiębiorcom zwiększenie eksportu towarów takich jak artykuły i części elektroniczne, w tym półprzewodniki, laptopy i inne towary konsumpcyjne oraz części zapasowe dla różnych gałęzi gospodarki, m.in. lotnictwa, przemysłu naftowego i gazownictwa, a także energetyki odnawialnej. Do towarów często importowanych do Malezji należą leki, odzież i produkty łatwo psujące się, w tym żywność i świeże kwiaty. Nowa trasa zapewni także Singapurowi większe możliwości eksportu i importu towarów. Zyska on rówznież połączenie z Penang oraz z całym światem przez Dubaj (Wegański styczeń w Emirates, 2020-01-08).

W ostatnim roku finansowym Emirates SkyCargo przetransportowały blisko 23 tys. t ładunku na trasie do i z Kuala Lumpur – o 17% więcej niż w roku poprzednim.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.