Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heli-Expo 2020: Leonardo kupuje Koptera

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 29 stycznia 2020

Podczas rozpoczętej wczoraj, 28 stycznia, w Anaheim w Kalifornii, wystawy Heli-Expo, włoski koncern Leonardo poinformował, że planuje przejąć szwajcarską spółkę Kopter, zajmującą się produkcją śmigłowców. Wartość zakupu wynosić ma co najmniej 185 mln USD plus premie w zależności od osiągnięcia określonych celów. Negocjacje mają zostać sfinalizowane do końca br. Kopter ma działać jako niezależny podmiot prawny i centrum kompetencji w ramach działu śmigłowcowego Leonardo.

Kopter SH09 będzie najnowszym śmigłowcem lekkim w portfolio Leonardo / Zdjęcie: Kopter

Dzięki temu przejęciu wprowadzimy innowacyjne umiejętności i technologie, które uzupełnią nasze własne, a także przyczynią się do utrzymania nas w czołówce innowacji i konkurencyjności przy jednoczesnym zachowaniu naszej solidności finansowej – skomentował prezes Leonardo, Alessandro Profumo.

Kopter jest bardzo podekscytowany, że zdobył tak solidnego inwestora przemysłowego jak Leonardo. W ramach Leonardo otrzymamy wsparcie, aby sfinalizować nasz rozwój na różnych frontach, jednocześnie zachowując zdolność pozostania pionierem w konstruowaniu śmigłowców jednosilnikowych – dodał prezes Koptera Andreas Loewenstein.

Zdaniem przedstawicieli Leonardo jednosilnikowy SH09 Koptera idealnie pasuje do najnowszej gamy produktów koncernu, oferując możliwości przyszłego rozwoju technologicznego.

Prezes Koptera spodziewa się uzyskać Certyfikaty Typu FAA i EASA dla SH09 w 2020, co umozliwi spółce dostarczenie pierwszego śmigłowca seryjnego przed końcem bieżacego roku (SH09 będzie montowany w USA?, 2018-07-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.