Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Heli-Expo 2020: Leonardo kupuje Koptera

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 29 stycznia 2020

Podczas rozpoczętej wczoraj, 28 stycznia, w Anaheim w Kalifornii, wystawy Heli-Expo, włoski koncern Leonardo poinformował, że planuje przejąć szwajcarską spółkę Kopter, zajmującą się produkcją śmigłowców. Wartość zakupu wynosić ma co najmniej 185 mln USD plus premie w zależności od osiągnięcia określonych celów. Negocjacje mają zostać sfinalizowane do końca br. Kopter ma działać jako niezależny podmiot prawny i centrum kompetencji w ramach działu śmigłowcowego Leonardo.

Kopter SH09 będzie najnowszym śmigłowcem lekkim w portfolio Leonardo / Zdjęcie: Kopter

Dzięki temu przejęciu wprowadzimy innowacyjne umiejętności i technologie, które uzupełnią nasze własne, a także przyczynią się do utrzymania nas w czołówce innowacji i konkurencyjności przy jednoczesnym zachowaniu naszej solidności finansowej – skomentował prezes Leonardo, Alessandro Profumo.

Kopter jest bardzo podekscytowany, że zdobył tak solidnego inwestora przemysłowego jak Leonardo. W ramach Leonardo otrzymamy wsparcie, aby sfinalizować nasz rozwój na różnych frontach, jednocześnie zachowując zdolność pozostania pionierem w konstruowaniu śmigłowców jednosilnikowych – dodał prezes Koptera Andreas Loewenstein.

Zdaniem przedstawicieli Leonardo jednosilnikowy SH09 Koptera idealnie pasuje do najnowszej gamy produktów koncernu, oferując możliwości przyszłego rozwoju technologicznego.

Prezes Koptera spodziewa się uzyskać Certyfikaty Typu FAA i EASA dla SH09 w 2020, co umozliwi spółce dostarczenie pierwszego śmigłowca seryjnego przed końcem bieżacego roku (SH09 będzie montowany w USA?, 2018-07-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.