Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

300. samolot rodziny TBM 900

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 11 lutego 2020

Daher poinformował, że 7 lutego w zakładach w Pompano Beach, na Florydzie, przekazał 300. dyspozycyjny samolot turbośmigłowy rodziny TBM 900. Jubileuszowy egzemplarz to TBM 940, mający unikatowy schemat malowania, opracowany specjalnie przez Scheme Designers dla jego właścicieli – dra Iana Blaira Friesa i jego żony Susan. Złoto-biały TMB 940 ma na owiewce silnika dodatkowy akcent – czerwony goździk, jaki nosi codziennie od 50 lat dr Fries na cześć swoich pacjentów.

TBM 940 to czwarty samolot z rodziny TBM, który państwo Fries nabyli w ciągu ostatnich 20 lat / Zdjęcie: Daher

To zarazem czwarty samolot z rodziny TBM, który państwo Fries nabyli w ciągu ostatnich 20 lat. Wcześniej posiadali oni TBM 700B, TBM 850 i TBM 900. Dr Fries jest certyfikowanym przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) starszym egzaminatorem lotniczym specjalizującym się w badaniu motywacji interwencji człowieka (HIMS), przeszkolonym w ocenianiu pilotów pod względem zażywania substancji uzależniających lub alkoholu lub innych chorób psychicznych. Jako pilot dr Fries spędził w powietrzu ponad 6000 h i ma uprawnienia instruktorskie. Jest też członkiem Rady Doradców AOPA i służy jako konsultant medyczny AOPA i Teamsters Airline Division.

Ulepszenia, które Daher wprowadza do każdego nowego modelu TBM, dokładnie uzasadniały nasze zakupy czterech samolotów. TBM pasuje do naszego profilu transportowego: mogę zaplanować lot długości 1000 mil morskich w prawie każdych warunkach. Z przyjemnością współpracuję z wieloma tymi samymi ludźmi od lat, co jest zasługą Dahera. Dodatkowo uważam, że pięcioletnia gwarancja o znacznej wartości sama w sobie uzasadnia zakup nowego samolotu – wyjaśnił dr Fries (Certyfikat EASA dla TBM 940, 2019-05-23).

Jesteśmy wdzięczni państwu Fries za ich ponad 20-letnią lojalność wobec TBM. Było więc odpowiednie, że to oni otrzymali jubileuszowy 300. samolot TBM 900 – skomentował Nicolas Chabbert, prezes Daher Aircraft Inc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.