Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

300. samolot rodziny TBM 900

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 11 lutego 2020

Daher poinformował, że 7 lutego w zakładach w Pompano Beach, na Florydzie, przekazał 300. dyspozycyjny samolot turbośmigłowy rodziny TBM 900. Jubileuszowy egzemplarz to TBM 940, mający unikatowy schemat malowania, opracowany specjalnie przez Scheme Designers dla jego właścicieli – dra Iana Blaira Friesa i jego żony Susan. Złoto-biały TMB 940 ma na owiewce silnika dodatkowy akcent – czerwony goździk, jaki nosi codziennie od 50 lat dr Fries na cześć swoich pacjentów.

TBM 940 to czwarty samolot z rodziny TBM, który państwo Fries nabyli w ciągu ostatnich 20 lat / Zdjęcie: Daher

To zarazem czwarty samolot z rodziny TBM, który państwo Fries nabyli w ciągu ostatnich 20 lat. Wcześniej posiadali oni TBM 700B, TBM 850 i TBM 900. Dr Fries jest certyfikowanym przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA) starszym egzaminatorem lotniczym specjalizującym się w badaniu motywacji interwencji człowieka (HIMS), przeszkolonym w ocenianiu pilotów pod względem zażywania substancji uzależniających lub alkoholu lub innych chorób psychicznych. Jako pilot dr Fries spędził w powietrzu ponad 6000 h i ma uprawnienia instruktorskie. Jest też członkiem Rady Doradców AOPA i służy jako konsultant medyczny AOPA i Teamsters Airline Division.

Ulepszenia, które Daher wprowadza do każdego nowego modelu TBM, dokładnie uzasadniały nasze zakupy czterech samolotów. TBM pasuje do naszego profilu transportowego: mogę zaplanować lot długości 1000 mil morskich w prawie każdych warunkach. Z przyjemnością współpracuję z wieloma tymi samymi ludźmi od lat, co jest zasługą Dahera. Dodatkowo uważam, że pięcioletnia gwarancja o znacznej wartości sama w sobie uzasadnia zakup nowego samolotu – wyjaśnił dr Fries (Certyfikat EASA dla TBM 940, 2019-05-23).

Jesteśmy wdzięczni państwu Fries za ich ponad 20-letnią lojalność wobec TBM. Było więc odpowiednie, że to oni otrzymali jubileuszowy 300. samolot TBM 900 – skomentował Nicolas Chabbert, prezes Daher Aircraft Inc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra