Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norweskie F-35A na Islandii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 21 lutego 2020

19 lutego po południu na Islandii wylądowały 4 wielozadaniowe samoloty bojowe F-35A ze składu 332. eskadry Luftforsvaret (wojsk lotniczych Norwegii). Pozostaną tam przez kolejne 3 tygodnie, w ramach misji NATO Icelandic Air Policing, chroniąc przestrzeń powietrzną Wyspy Wulkanów. Dowódcą kontyngentu, liczącego 130 żołnierzy i cywilów jest płk Ståle Steel Nymoen.

Norweskie F-35A pozostaną na Islandii przez ok. 3 tygodnie / Zdjęcia: MO Norwegii

Wyprawa na Islandię to pierwsza zagraniczna misja 332. eskadry po zgłoszeniu przez nią w listopadzie 2019 wstępnej zdolności operacyjnej F-35A. W misji Iceland Air Policing będzie również uczestniczył personel CRC Sørreisa, który będzie nadzorować operacje lotnicze razem ze swoimi islandzkimi kolegami z bazy Keflavik. Orpócz tego, w związku z modernizacją NATO-wskich radarów dozoru przestrzeni powietrznej na Islandii, w tym roku Royal Canadian Air Force (królewskie wojska lotnicze Kanady) wysłały tam swój mobilny radar z 30-osobowym kontyngentem.

Fakt, że F-35 może wykazać zdolność operacyjną w takiej misji, jest ważnym krokiem na drodze do zgłoszenia całkowitej zdolności operacyjnej w 2025 – stwierdziła głównodowodząca Luftforsvaret, gen. dyw. Tonje Skinnarland.

Samoloty F-16 ze składu Luftforsvaret stacjonowały na Islandii w 2009, 2011, 2014 i 2016. Dotychczas w misji Icelandic Air Policing wzięły udział kontyngenty z 10 krajów NATO (Czech, Danii, Francji, Niemiec, Kanady Norwegii, Portugalii, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Wielkiej Brytanii i Włoch, Typhoony opuściły Islandię , 2019-12-12).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.