Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się kolejny indyjski MiG-29K

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 24 lutego 2020

Wczoraj rano u wybrzeży Goa w Indiach rutynowy lot treningowy, po starcie z INS Hansa (port lotniczy Dabolim), odbywał jednomiejscowy myśliwiec pokładowy MiG-29K indyjskiej marynarki wojennej. Z nieznanych przyczyn jego pilot utracił kontrolę nad samolotem, który wpadł do wód Morza Arabskiego. Do wypadku doszło ok. 10:30 czasu lokalnego.

Myśliwiec pokładowy MiG-29K indyjskiej marynarki wojennej

Pilot rozbitego samolotu zdołał się katapultować. Odnalazły go i podjęły z wody ekipy poszukiwawczo-ratownicze. Okazało się, że przeżył.

To już trzeci wypadek indyjskich MiG-29K/KUB z bazy Hansa w okresie około dwóch lat. 3 stycznia 2018 rozbił się MiG-29K, a 16 listopada 2029 dwumiejscowy MiG-29KUB. Ich pilotom udało się przeżyć.

Indie w ramach dwóch kontraktów (z 2004 i 2010) kupiły 45 myśliwców pokładowych MiG-29K (9-41) i MiG-29KUB (9-47). Ich dostawy były realizowane w latach 2009-2016. Samoloty wchodzą w skład 300. i 303. eskadry lotnictwa morskiego w INS Hansa (Rozbił się indyjski MiG-29KUB, 2019-11-16, Mniej na remont Kuzniecowa?, 2017-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.