Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Pléiade Neo

Astronautyka, 25 lutego 2020

Pierwsze dwa zbudowane przez Airbusa satelity obserwacyjne typu Pléiade Neo są właśnie poddane wszechstronnym próbom sprawdzającym ich gotowość do misji wokółziemskiej. W trakcie testów badana jest odporność satelitów na działanie ekstremalnych temperatur, próżni, wibracji i hałasu, a także wpływ, jaki wywierają na nie interferencje elektromagnetyczne. Dzięki temu będą one w stanie wytrzymać trudne warunki, których doświadczą podczas startu i pobytu w kosmosie.

Pierwsze dwa satelity Pléiade Neo są przygotowywane do wyniesienia na orbitę zgodnie z planem w połowie bieżącego roku / Zdjęcie: Airbus  

Pléiade Neo dołączą do konstelacji satelitów optycznych i radarowych Airbusa, zwiększając zarówno częstotliwość rewizyt nad obszarem zainteresowania, jak i rozdzielczość uzyskiwanych zobrazowań powierzchni globu. W całości finansowana, produkowana, będąca własnością i obsługiwana przez Airbusa konstelacja satelitów Pléiade Neo zapewni klientom instytucjonalnym i komercyjnym dostęp do wysokiej jakości zobrazowań Ziemi przez najbliższe 12 lat.

Każdy satelita codziennie zasili bazę danych Airbusa zdjęciami terenu o powierzchni 0,5 mln km² w rozdzielczości 30 cm. Uzyskane zobrazowania będą przesyłane do platformy internetowej OneAtlas, dzięki innowacyjnej architekturze segmentu naziemnego opartej na chmurze, umożliwiającej klientom natychmiastowy dostęp do aktualnych i zarchiwizowanych danych oraz analiz (Pléiades Neo zgodnie z planem, 2017-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.