Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy Pléiade Neo

Astronautyka, 25 lutego 2020

Pierwsze dwa zbudowane przez Airbusa satelity obserwacyjne typu Pléiade Neo są właśnie poddane wszechstronnym próbom sprawdzającym ich gotowość do misji wokółziemskiej. W trakcie testów badana jest odporność satelitów na działanie ekstremalnych temperatur, próżni, wibracji i hałasu, a także wpływ, jaki wywierają na nie interferencje elektromagnetyczne. Dzięki temu będą one w stanie wytrzymać trudne warunki, których doświadczą podczas startu i pobytu w kosmosie.

Pierwsze dwa satelity Pléiade Neo są przygotowywane do wyniesienia na orbitę zgodnie z planem w połowie bieżącego roku / Zdjęcie: Airbus  

Pléiade Neo dołączą do konstelacji satelitów optycznych i radarowych Airbusa, zwiększając zarówno częstotliwość rewizyt nad obszarem zainteresowania, jak i rozdzielczość uzyskiwanych zobrazowań powierzchni globu. W całości finansowana, produkowana, będąca własnością i obsługiwana przez Airbusa konstelacja satelitów Pléiade Neo zapewni klientom instytucjonalnym i komercyjnym dostęp do wysokiej jakości zobrazowań Ziemi przez najbliższe 12 lat.

Każdy satelita codziennie zasili bazę danych Airbusa zdjęciami terenu o powierzchni 0,5 mln km² w rozdzielczości 30 cm. Uzyskane zobrazowania będą przesyłane do platformy internetowej OneAtlas, dzięki innowacyjnej architekturze segmentu naziemnego opartej na chmurze, umożliwiającej klientom natychmiastowy dostęp do aktualnych i zarchiwizowanych danych oraz analiz (Pléiades Neo zgodnie z planem, 2017-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.