Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na M-346 Master

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 czerwca 2009

Na salonie w Le Bourget włoskie wojska lotnicze ogłosiły oficjalnie zakup 6 samolotów szkolenia zaawansowanego M-346 z opcją na 9 dalszych.

Zamówienie jest częścią większego kontraktu. Przewiduje on współpracę włoskich wojsk lotniczych i producenta M-346 - Alenia Aermacchi w stworzeniu całego systemu treningowego, który będzie oferowany także innym użytkownikom. Będzie on obejmować m.in. symulatory (symulator obecnie opracowywany przez kanadyjską CAE zostanie prawdopodobnie włączony do systemu), GBTS (Ground Based Training System) i zintegrowany system logistyczny.

Włoskie wojska lotnicze będą pierwszym użytkownikiem samolotów M-346. Na ich zakup zdecydowały się ostatecznie po uzyskaniu zamówienia ZEA na 48 samolotów tego typu za ok. 1 mld Euro (szczegóły kontraktu są obecnie negocjowane, M-346 dla ZEA). M-346 wygrał tam z południowokoreańskim T-50, mimo wsparcia konkurenta przez USA. W najbliższym czasie powinien zostać ogłoszony zwycięzca przetargu trwającego w Singapurze.

Nie ogłoszono wartości kontraktu z włoskimi wojskami lotniczymi, ale na podstawie nieoficjalnych danych można ją szacować na 300 mln Euro.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.