Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przeciwpancerny ACV

Imprezy branżowe, 20 września 2019

Podczas wystawy Modern Day Marine Expo zaprezentowano demonstrator pojazdu amfibijnego Amphibious Combat Vehicle (ACV) w wariancie przeciwpancernym. Wóz został wyposażony w liczne środki ogniowe i zapewnienia świadomości sytuacyjnej.

Przeciwpancerny wariant został nazwany przez producenta ACV NLOS / Zdjęcie: Ghost Robotics

Uzbrojenie pojazdu stanowi zamontowany w środkowej części pojazdu zsmu CROWS II z wkm M2 kal. 12,7 mm i wyrzutnią ppk FGM-148 Javelin. Z kolei w tylnej części ACV, nad przedziałem desantowym zamontowano wieloprowadnicową wyrzutnię ppk Spike NLOS.

Do zapewniania świadomości sytuacyjnej służą głowice optoelektroniczne zsmu i zamontowane na maszcie. Dodatkowo ACV wyposażono w modułową platformę dla bezzałogowych statków latających. Obok pojazdu pokazano lądowy bezzałogowiec kroczący Vision 60, z którym ACV może współpracować.

ACV został wskazany przez USMC jako następca amfibii AAV. Marines otrzymali do testów pierwszych 16 prototypowych pojazdów w 2016. W porównaniu do AAV nowy pojazd ma się charakteryzować lepszą przeżywalnością, mobilnością i siłą ognia. Jego masa wynosi 32 t. ACV mieści 3 członków załogi i 13 żołnierzy desantu. Ładowność to 3302 kg (BAE Systems wygrywa w programie ACV, 2018-06-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.