Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Air France polecą do Chennai

Lotnictwo cywilne, 27 lutego 2020

Od 14 czerwca br. Air France powiększą swoją ofertę o loty do Chennai. Będzie to czwarta destynacja w Indiach, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru, dokąd można polecieć przez Paryż z lotniska im. Charlesa de Gaulle'a.

W sezonie letnim 2020 Air France będą oferowały łącznie 24 loty tygodniowo do 4 indyjskich miast na pokładach Boeingów 787-9 / Zdjęcie: Air France  

Loty na nowej trasie będą wykonywały trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, samoloty Boeing 787-9 Dreamliner, zabierające na pokład 279 pasażerów (30 w klasie biznes, 21 w premium economy i 228 w klasie ekonomicznej). Wylot z Paryża zaplanowany jest o 10:10,a przylot do Chennai o – 23:30. Lot powrotny wystartuje z Chennai o 01:05, z lądowaniem w Paryżu o 08:00 tego samego dnia (wszystkie czasy lokalne).

Położone na południowym wschodzie Indii Chennai, dawniej znane jako Madras, jest czwartą co do liczby mieszkańców aglomeracją miejską w tym kraju. Pod względem turystycznym Chennai ma do zaoferowania różnorodne atrakcje – od starożytnych świątyń, przez gwarne bazary, szeroką plażę wraz z elegancją mariną, liczne duchowe ośrodki – po cenne zabytki z czasów kolonialnych. Najważniejszym z nich jest Fort św. Jerzego, pamiątka po Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, kiedy to 400 lat temu Madras był najważniejszym ośrodkiem handlowym brytyjskiego imperium na terenie Indii. Jako stolica Tamil Nadu, Chennai jest jednocześnie bramą wjazdową dla turystów, planujących zwiedzić południowo-wschodnią część subkontynentu indyjskiego.

Chennai to czwarte miasto w Indiach, po Delhi, Mumbaju i Bengaluru, w siatce francuskich linii. W sezonie letnim 2020 Air France będą oferowały łącznie 24 loty tygodniowo do wspomnianych czterech miast.

Natomiast linie partnerskie w sojuszu – holenderskie KLM dysponują14 lotami tygodniowo z Amsterdamu do Delhi, Mumbaju i Bangalore. Na wspomnianych trasach, już na pokładzie, na pasażerów czekają dania inspirowane kuchnią indyjską, a odpowiednio przeszkolone zespoły pracowników na lotniskach i w powietrzu zapewniają spersonalizowaną obsługę pasażerską z uwzględnieniem różnic kulturowych różnych nacji, w tym klientów z Indii (350. Airbus A350 , 2020-02-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.