Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe wnętrza Boeingów 777 Air France

Lotnictwo cywilne, 16 stycznia 2020

Linie Air France wprowadziły do eksploatacji Boeingi 777-300 ze zmodernizowanymi kabinami pasażerskimi, które obsługują połączenia na wyspy w rejonie Karaibów i na Oceanie Indyjskim. Wcześniej, w 2019 Air France rozpoczęły stopniową modernizację kabin w 15 Airbusach A330, wykonujących loty na trasach międzykontynentalnych między innymi do Seattle, Chicago i Dallas (USA), Akry (Ghana), Lagosu (Nigeria), czy Bengaluru i Delhi (Indie). Inwestycja kosztowała 150 mln euro.

Pasażerowie mogą podróżować zmodernizowanymi samolotami już od wczoraj, 15 stycznia 2020, na trasie z Paryża do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie a od dzisiaj (16 stycznia) do Fort de France na Martynice. W sezonie letnim w tym roku, Air France wyposaży w nowe kabiny samoloty latające na wyspę Réunion. Do końca bieżącego roku, dzięki inwestycji 120 mln euro, przewoźnik planuje zmodernizować  w sumie 10 Boeingów 777-300. Jeszcze w tym roku zmodernizowane samoloty Air France dotrą na wyspę Mauritius, do Hawany, Cancun, a także na Dominikanę (Santo Domingo i Punta Cana).

Poza nowymi kabinami, na pasażerów francuskich 777-300 czeka pokładowy internet. Do końca 2020 już cała flota francuskiej linii ma być wyposażona w sieć Wi-Fi.

Pasażerowie linii ekonomicznej w drodze na wakacje będą teraz komfortowo podróżować w nowoczesnych fotelach, których ergonomiczne siedziska o szerokości 43 cm zostały wypełnione miękka pianką. Oparcie fotela odchyla się do 118O i jest zwieńczone miękkim, regulowanym zagłówkiem. Przy każdym fotelu znajduje się indywidualny 11,6-calowy ekran wysokiej rozdzielczości, słuchawki i port USB. Wymieniono również stoliki, które są teraz większe, dzięki czemu posiłki, czy praca podczas lotu mogą przebiegać w znacznie wygodniejszych warunkach. Całości dopełnia czerwony koc i kolekcja kolorowych poduszek w pięciu różnych wzorach inspirowanych symbolami graficznymi linii.

Kabina Premium Economy została wyposażona w nowe fotele, które mają spełniać najwyższe standardy komfortu, oferując siedzisko o szerokości  48,8 cm i odchylenie oparcia do 130O w ramach sztywnej obudowy fotela, dzięki czemu podróżni nie naruszają wzajemnie swojej prywatnej przestrzeni. Miękkie siedzenia mają specjalne, ergonomiczne wsparcie lędźwiowe, szersze niż dotychczas skórzane podłokietniki, dodatkową przestrzeń dla nóg, a także ruchome zagłówki i podnóżki. Otoczenie kabiny Premium obejmuje dodatkowo nowe schowki bagażowe, indywidualną regulowaną lampkę do czytania, podstawkę na tablet, gniazdko zasilania i dwa porty USB. Każdy pasażer otrzymuje słuchawki z redukcją szumów, aby cieszyć się szeroką gamą rozrywki dostępnej na indywidualnym ekranie HD o przekątnej 13,3 cala. A dla dodatkowej wygody, przy każdym fotelu znajduje się zestaw akcesoriów podróżnych w eleganckiej kosmetyczce, poduszka puchowa i miękki koc.

/ Zdjęcia: Air France

Podróż w kabinie Business ma przebiegać w całkowitym relaksie, dlatego nowy model fotela nie tylko jest niezwykle wygodny, ale ma wyjątkowo elegancki design. Po całkowitym rozłożeniu fotela, pasażerowie mogą korzystać z prawdziwego łóżka o długości blisko 2 m, wyposażonego w prawdziwą kołdrę i miękką poduszkę. Dodatkowo teraz w panelu sterowania można wybrać opcję relaks, która automatyczne ustawia fotel w pozycji do wypoczynku. Dzięki rozmieszczeniu czterech siedzeń w  rzędzie w układzie 1 (okno) – 2 (środek) – 1 (okno), wszyscy podróżni mają swobodny dostęp do przejść w samolocie.

Niezależnie od tego, czy podróżujemy sami, czy w towarzystwie, możemy dostosować otoczenie fotela według potrzeby, dzięki zapewniającemu prywatność przesuwnemu panelowi oddzielającemu siedzenia, a aby mieć pewność, że załoga nie zakłóci nam snu, możemy użyć przycisku nie przeszkadzać. Z boku fotela pasażerowie mają do dyspozycji wygodne, indywidualne schowki z lustrem, na podręczne drobiazgi. Całkowicie nowy, bardzo szeroki ekran dotykowy HD o przekątnej ponad 18,5 cala jest wspomagany przez  wygodny, zdalny panel sterowania. Wyposażenie fotela obejmuje ponadto gniazdko elektryczne, dwa porty USB, indywidualne, nastrojowe oświetlenie wraz z lampką do czytania oraz wysokiej jakości słuchawki z redukcją szumów. Gościom klasy biznes załoga wręcza designerskie zestawy kosmetyków i akcesoriów podróżnych, którym linia nadaje nowy wyglad co 6 miesięcy.

Podróżując wygodnie w nowych kabinach Air France na Karaiby lub wyspy Oceanu Indyjskiego, już w samolocie pasażerowie mogą spróbować smaków tropikalnych wysp. W menu spotkamy kreolskie akcenty, jak i dania inspirowane lokalnymi potrawami i przyprawami z Reunion czy Gwadelupy. Goście klasy Biznes i Premium  mogą wybierać z trzech kulinarnych propozycji, między innymi w wykonaniu  wielkich francuskich szefów kuchni, takich jak Marcel Ravin, czy Benoit Ventaux. Serwis pokładowy w klasie ekonomicznej obejmuje jeden pełny posiłek z dwoma daniami ciepłymi do wyboru, a na zakończenie podróży posiłek w praktyczniej formie Bon Appétit. Jest to  śniadanie lub przekąski, które można zjeść na pokładzie lub zabrać na wynos w specjalnej torbie. Posiłkom towarzyszy szeroki wybór napojów, francuskich win i szampanów serwowanych we wszystkich kabinach, a także drobne miłe akcenty jak odświeżające ręczniki rozdawane przed posiłkiem oraz tradycyjne francuskie cukierki, którymi załoga częstuje pasażerów na pożegnanie (A220-300 dla Air France oficjalnie, 2019-12-19, Dodatkowe A350 dla Air France, 2019-12-12, Air France będą latać na biopaliwie, 2019-12-09, Air France testują Li-Fi, 2019-11-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.