Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ansat z modułem dla noworodków

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 13 marca 2020

Rosawiacja (Federalna Agencja Transportu Lotniczego) wydała certyfikat zezwalający na zabudowanie w śmigłowcu Ansat modułu medycznego przeznaczonego do opieki nad noworodkiem. W jego skład wchodzi inkubator, aparat do wentylacji płuc, urządzenie monitorujące, aspirator i pompa infuzyjna.

Moduł do opieki nad noworodkiem zabudowany w kabinie Ansata / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Moduł został opracowany z pomocą specjalistów z UOMZ, a jego producent – spółka KAZ – skonstruowała specjalną platformę umożliwiającą zamontowanie modułu w śmigłowcu.

Śmigłowiec z zainstalowanym modułem do transportu noworodków przeszedł cały szereg niezbędnych prób certyfikacyjnych, obejmujących m. in. ewakuację załogi, personelu medycznego i noworodka z jego kabiny. Podczas prób w locie sprawdzono działanie modułu i jego kompatybilność elektromagnetyczną ze standardowym wyposażeniem śmigłowca.

Konieczność zabudowania w kabinie Ansata modułu do transportu noworodków dostrzegliśmy już dawno. We współpracy z Rostiechem i innymi partnerami wyposażylismy go w nowy sprzęt, dzięki któremu zespół medyczny może stale monitorować stan dziecka, podtrzymywać jego funkcje życiowe i przeprowadzać intensywną terapię podczas lotu – powiedział Jurij Pustowgarow, dyrektor generalny Kazańskich Zakładów Śmigłowcowych (KWZ, Pływaki dla Ansata certyfikowane , 2020-03-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.