Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ansat Aurus wchodzi na rynek

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 21 lutego 2020

Rosawiacja wydała zgodę na rozpoczęcie produkcji śmigłowców Ansat wyposażonych w kabinę Aurus. Próby certyfikacyjne śmigłowca z nowym wyposażeniem, mające na celu ocenę jego działania i kompatybilności elektromagnetycznej z awioniką, zostały pomyślnie zakończone na początku lutego br.

Śmigłowiec dyspozycyjny Ansat z kabiną Aurus wkrótce trafi do pierwszego użytkownika / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

W nowej kabinie zabudowano dwa fotele dla pasażerów VIP i trzy fotele dla osób towarzyszących. W celu zapewnienia optymalnej ergonomii, kabinę opracowano z wykorzystaniem zarówno modelowania komputerowego, jak i prób z udziałem osób o różnych gabarytach.

Ansat to uniwersalny śmigłowiec, który sprawdził się w kilku różnych dziedzinach. Wysoka niezawodność, łatwość obsługi, niewielkie wymiary i przestronna kabina sprawiają, że Ansat jest jednym z najlepszych śmigłowców do transportu pasażerów. Zmodyfikowany certyfikat, który pozwala rozpocząć seryjną produkcję śmigłowca z kabiną VIP w stylu Aurus, otwiera nowe perspektywy dla jego sprzedaży – powiedział Oleg Jewtuszenko, dyrektor wykonawczy Rostiechu.

Ansat Aurus wkrótce trafi do pierwszego użytkownika, a zainteresowanie tym śmigłowcem podczas wystawy MAKS zapowiada nowe zamówienia. Wykorzystanie najlepszych krajowych technologii i materiałów, a także dbałość o szczegóły to cechy charakterystyczne marki Aurus. Śmigłowiec ma doskonałe osiągi i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa lotu – dodał dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij.

Kabina śmigłowca Ansat Aurus została zaprojektowana przez specjalistów z instytutu badawczo-rozwojowego przemysłu samochodowego i silnikowego (FGUP NAMI) oraz projektanta i producenta linii luksusowych samochodów Aurus. Pierwsza prezentacja śmigłowca Ansat Aurus odbyła się podczas ubiegłorocznej wystawy MAKS. Śmigłowiec oglądali prezydenci FR i Turcji Władimir Putin i Recep Tayyip Erdoğan (Centrum obsługi Ansatów w Meksyku , 2019-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.