Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Centrum obsługi Ansatów w Meksyku

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 29 kwietnia 2019

Przedstawiciele meksykańskiej spółki Craft Avia Center planują, przy wsparciu holdingu Wiertalioty Rossii, otworzyć w mieście Guadalajara centrum obsługi technicznej śmigłowców Ansat.

Centrum obsługi śmigłowców Ansat dla użytkowników z Ameryki Łacińskiej zostanie otwarte w meksykańskim mieście Guadalajara / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii 

Projekt utworzenia centrum obsługi technicznej śmigłowców Ansat w meksykańskim mieście Guadalajara realizowany przez Craft Avia Center w ścisłej współpracy z naszym holdingiem. Placówka zostanie oddana do użytku w 2020 – powiedział zastępca dyrektora generalnego holdingu Wiertalioty Rossii ds. obsługi posprzedażnej Igor Czeczikow.

Przedstawiciele rosyjskiego holdingu przeprowadzili odpowiednie negocjacje w tej sprawie z meksykańskimi  odpowiednikami podczas zakończonej niedawno wystawy FAMEX-2019, która odbyła się w bazie lotniczej Santa Lucia w pobliżu stolicy Meksyku. Wkrótce Craft Avia Center odbierze pierwszy śmigłowiec Ansat. Dzięki wsparciu Rosjan centrum jest już wyposażone w niezbędną dokumentację i sprzęt. Planowane jest również szkolenie meksykańskich inżynierów i techników.

Od dawna współpracujemy z meksykańskimi partnerami – jest tu eksploatowanych około 50 rosyjskich helikopterów Mi-17, a Rostiech dąży zarówno do wzmocnienia współpracy z Meksykiem, jak i do rozwijania długoterminowych relacji ze wszystkimi krajami Ameryki Łacińskiej. Utworzenie centrum obsługi śmigłowców Ansat jest znaczącym krokiem w tym kierunku. Jestem pewien, że centrum polepszy i zwiększy zakres naszej współpracy, a Ansat stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla potencjalnych nabywców z Meksyku i Ameryki Łacińskiej – dodał dyrektor Rostiechu ds. współpracy międzynarodowej i regionalnej Wiktor Kładow.

W l. 2014-15 holding Wiertalioty Rossii z wykonał remont 19 śmigłowców eksploatowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej Meksyku. Obecnie holding zapewnia kompleksową obsługę posprzedażną dla wszystkich Mi-17 w tym kraju (Ansat z pływakami awaryjnymi, 2018-11-07, W Meksyku zatonął Mi-17, 2018-10-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.