Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indonezja zrezygnowała z Su-35?

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 13 marca 2020

Jak podaje Bloomberg, powołując się na anonimowe źródło, administracja Stanów Zjednoczonych Ameryki zmusiła Indonezję do rezygnacji z zakupu rosyjskich samolotów bojowych Su-35. Kontrakt wartości ok. 1,1 mld USD, podpisano w lutym 2018. Rząd w Dżakarcie miał zapłacić za samoloty m. in. produktami spożywczymi.

/ Zdjęcie: Suchoj

Decyzja o unieważnieniu umowy zakupu Su-35 została podjęta po tym, gdy USA dały jasno do zrozumienia, że mogą nałożyć na Indonezję sankcje za kontakty z Rosją. Według informatora Bloomberga podczas kilku spotkań z amerykańskimi odpowiednikami, w tym sekretarzem obrony, indonezyjscy ministrowie wielokrotnie pytali, dlaczego mają nie kupować rosyjskich samolotów. Amerykanie odpowiedzieli po prostu, że to ich polityka. Władze Indonezji podejrzewały, że działo się tak również dlatego, ponieważ Su-35 zapewnią im przewagę nad sąsiadami – Australią i Singapurem (11 Su-35 dla Indonezji za produkty rolne, 2017-08-08).

Oprócz tego Amerykanie powiedzieli Indonezyjczykom, aby rozważyli zakup amerykańskich F-16 Block 70/72. Jednak zdaniem informatora Indonezja chce negocjować zakup samolotów wielozadaniowych stealth F-35 Lightning II.

Co więcej, w ubiegłym miesiącu Waszyngton naciskał również na Indonezję, by zrezygnowała z rozmów z ChRL w sprawie nabycia kilku okrętów patrolowych za ok. 200 mln USD. Rząd w Dżakarcie obawiał się amerykańskich sankcji w przypadku sfinalizowania kontraktu z Chińczykami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.