Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces w SAE Aero Design East 2020

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, 13 marca 2020

Studenci z Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Advanced konkursu SAE Aero Design East 2020, które odbyły się w dn. 6-8 marca w Lakeland na Florydzie. Zwycięzcami okazali się przedstawiciele Georgia Institute of Technology.

Drużyna z PWr rywalizowała w konkursie SAE Aero Design East 2020 z ponad 60 zespołami z całego świata / Zdjęcie: Politechnika Wrocławska

Polski zespół zajął także drugie miejsce za najlepszą prezentację projektu, trzecie miejsce w rankingu raportów technicznych i drugie miejsce za wykonanie misji. Jesteśmy dumni, bo drugie miejsce za prezentację oraz trzecie za raport techniczny, czyli w kategoriach, które są wyjątkowo trudne, świadczą o naszym profesjonalizmie i dużej wiedzy – uważają studenci.

Młodzi konstruktorzy z PWr przez wiele miesięcy przygotowywali się do tego konkursu, projektując samoloty, które startowały w dwóch kategoriach – Advanced i Micro. Klasa Advanced to kategoria, w której samoloty o rozpiętości skrzydeł 3,35 m muszą podnieść jak najcięższy ładunek, zlokalizować punkt na ziemi i zrzucić z wysokości 30 m jak najwięcej ładunków o masie 1 kg.

Namierzanie odbywa się za pomocą systemu składającego się z kamery i nadajników, które wysyłają obraz w czasie rzeczywistym oraz dane telemetryczne lotu do naziemnej stacji kontroli. Komisja konkursowa ocenia nie tylko wykonanie misji, ale także prezentację projektu i raport techniczny samolotu.

Drużyna z PWr rywalizowała z ponad 60 zespołami z całego świata. Polscy studenci musieli też zmierzyć się z zupełnie innymi warunkami atmosferycznymi niż w Polsce. Zespół JetStream startuje w SAE Aero Design od ponad 10 lat (Kolejny sukces polskich studentów , 2018-04-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra