Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot Tejasa FOC

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 17 marca 2020

W zakładach HAL w Bengaluru oblatano dzisiaj, 17 marca, pierwszy wielozadaniowy samolot bojowy Tejas Mk 1 w standardzie odpowiadającym całkowitej zdolności bojowej (FOC). Oblot trwał 40 min i rozpoczął się ok. 12:30 czasu lokalnego. Za sterami samolotu (nr ser. SP-21) zasiadał pilot doświadczalny Air Cmde. K.A Muthana.

Pierwszy Tejas FOC przed oblotem / Zdjęcie: HAL

Tejasy w standardzie FOC są przystosowane m.in. do przenoszenia kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze dalekiego zasięgu Derby i mogą pobierać paliwo podczas lotu.

Dotychczas producent dostarczył Bharatiya Vāyu Senā (wojskom lotniczym) 20 Tejasów w standardzie odpowiadającym wstępnej zdolności bojowej (IOC). Są one w wyposażeniu 45. eskadry Flying Daggers¸stacjonuącej w bazie Sulur. Szefowie HAL poinformowali, że do 1 kwietnia 2021 zakłady wyprodukują i dostarczą BVS 15 Tejasów FOC (Sukcesy pokładowego Tejasa, 2020-01-13, Pocałunek śmierci dla Tejasa?, 2018-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.