Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukcesy pokładowego Tejasa

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 stycznia 2020

Resort obrony Indii poinformował, że 11 stycznia o godz. 10:02 czasu lokalnego  jeden z przedseryjnych pokładowych samolotów bojowych LCA Tejas wykonał pierwsze lądowanie na lotniskowcu INS Vikramaditya. Za sterami samolotu zasiadał Commodore Jaideep Maolankar.

Tejas podczas prób na pokładzie lotniskowca INS Vikramaditya / Zdjęcia: MO Indii

Następnego dnia ten sam lotnik wykonał inną historyczną operację, pilotując pokładowego Tejasa podczas pierwszego startu z pokładu INS Vikramaditya. Samolot pozostanie na lotniskowcu przez 10 dni, aby wykonywać kolejne operacje z jego pokładu.

W ubiegłym roku w bazie INS Hansa w Goa zakończono intensywne próby lądowania Tejasa przygotowujące go do lądowania na lotniskowcu. Według doniesień medialnych dobieg samolotu, po przyziemieniu z prędkością 244 km/h i pochwyceniu liny hamującej, wyniósł zaledwie 87 m (Naziemne testy morskiego Tejasa , 2018-08-03).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.