Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby naziemne SkyCouriera

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 23 marca 2020

Koncern Textron Aviation poinformował dzisiaj, 23 marca, że z powodzeniem zakończył wstępne próby naziemne prototypu samolotu Cessna SkyCourier. Obejmowały on m.in. rozruch silników Pratt & Whitney Canada PT6A-65SC, w trakcie których zbadano działanie instalacji paliwowej i kompletnego zespołu napędowego, a także interfejsu silnika, awioniki i instalacji elektrycznej.

Prototyp Cessny SkyCourier podczas prób naziemnych / Zdjęcie: Textron Aviation

Udane testy działania zespołu napędowego są kluczowym krokiem w kierunku udowodnienia dopracowania konstrukcji samolotu i jego instalacji podczas przygotowań do pierwszego lotu – skomentował Chris Hearne, starszy wiceprezes Textron Aviation ds. programów i prac inżynierskich.

Prototyp Cessny SkyCourier został zmontowany na początku lutego 2020. W próbach naziemnych i w locie weźmie udział 6 samolotów przedseryjnych. Producent nie podał, kiedy zamierza dokonać oblotu pierwszego samolotu tego typu (Trwa montaż Cessna SkyCourier, 2019-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.