Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DARPA pracuje nad globalną świadomością

Przemysł zbrojeniowy, 23 kwietnia 2020

Amerykańska Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych w Dziedzinie Obronności (DARPA) przyznała BAE Systems kontrakt na opracowanie analityki uczenia maszynowego jako usługi. Ten nowy model technologii ma na celu udostępnienie zautomatyzowanej usługi, która pozwoli na wykorzystanie danych komercyjnych i ogólnodostępnych, w tym zdjęć satelitarnych, do zapewnienia ciągłej światowej świadomości sytuacyjnej w odniesieniu do różnorodnych wyzwań, w tym wykrywania i prognozowania anomalii.

/ Ilustracja: BAE Systems 

W ramach programu analiz geoprzestrzennych w chmurze (Geospatial Cloud Analytics, GCA) DARPA, zespół badawczo-rozwojowy BAE Systems FAST Labs zamierza wykorzystać technologię analizy danych z różnych źródeł wywiadowczych służącą do tworzenia wzorców uczenia się i ich zastosowania (Multi-INT Analytics for Pattern Learning & Exploitation – MAPLE). Celem jest zaoferowane MAPLE, opracowywanego od ponad 10 lat, jako usługi (MaaS). Podejście to ma na celu zastosowanie automatycznej analizy problemu, pozwalając operatorom na wyszukiwanie danych w celu udzielenia odpowiedzi na konkretne pytania dotyczące ważnych problemów misji, przy jednoczesnym zrezygnowaniu z przeprowadzania tradycyjnej obszernej analizy ręcznej. Na potrzeby tego programu zespół BAE Systems stara się zastosować MaaS do proponowanego zadania morskiego, aby automatycznie i niezawodnie wykrywać statki prowadzące nielegalne połowy.

Technologia ta może być stosowana w wielu domenach i może być wykorzystywana w chmurze. To czyni ją niezwykle elastycznym i łatwo skalowalnym rozwiązaniem, które zapewni operatorom zdolność do obserwacji niebezpieczeństw na całym świecie. Celem jest automatyzacja analityki w nowy sposób, tak aby można było wykorzystać niesamowite zdolności uczenia maszynowego w celu odkrycia niuansowych wzorców zarówno w zbiorach dużych, jak i rzadkich danych, do rozwiązania bardzo skomplikowanych problemów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu kraju.

Badania nad programem GCA wykorzystują zdolności w dziedzinach uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, takie jak adaptacyjne wnioskowanie i analiza w technologii autonomicznej. GCA jest jednym z kilku obszarów badań prowadzonych przez BAE Systems, obejmujących bieżące prace DARPA nad programem metodologii narzędzi, zdolności i oceny cech szczególnych. Program ten opiera się na kilkunastu latach badań nad różnymi programami, prowadzonymi razem z DARPA i Air Force Research Lab (Laboratorium Badawczym Wojsk Lotniczych Stanów Zjednoczonych, Technologie do wykrywania CBRNE, 2020-02-13, Autonomiczne oprogramowanie dla DARPA, 2019-12-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.