Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Technologie do wykrywania CBRNE

Przemysł zbrojeniowy, 13 lutego 2020

Biuro Nauk Obronnych amerykańskiej Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronności (DARPA) przyznało BAE Systems fundusze z na opracowanie zaawansowanej technologii analitycznej, która pomoże w wykrywaniu i powstrzymywaniu działań związanych z bronią masowego rażenia (WMD), przyczyniając się do zapewnienia bezpieczeństwa narodowego. Ta pierwsza w swoim rodzaju technologia wykorzysta wiele źródeł danych, syntezę danych, modelowanie przeciwników, dopasowanie wzorców i techniki uczenia maszynowego do wykrywania i identyfikacji oznak zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, jądrowych i wybuchowych (CBRNE).

/ Ilustracja: BAE Systems

W ramach uruchomionego przez DARPA programu SIGMA+ zespół badawczo-rozwojowy BAE Systems FAST Labs ™ będzie współpracować z Barnstorm Research i Uniwersytetem Stanu Washington w celu opracowania rozwiązania technologicznego o nazwie MATCH (Multi-info Alerting of Threat CBRNE Hypotheses). Funkcja MATCH automatycznie wygeneruje obraz świata za pomocą danych z czujników i wielu źródeł, aby zapewnić analitykom widoczność działań związanych z zagrożeniami w obszarze metropolitalnym. Korzystając z tego obrazu, MATCH stworzy hipotezy, które pozwolą zidentyfikować i scharakteryzować zagrażającą aktywność CBRNE.

Faza 1 badań nad programem SIGMA+ wykorzystuje ekspertyzę BAE Systems w zakresie scalania danych, zaawansowanej analityki i zarządzania zasobami w ramach swojej oferty technologii autonomicznych. Opiera się również na wcześniejszych pracach nad programem Insight dla DARPA i wykorzystuje dwie technologie: kompleksowe rozwiązanie do scalania danych ze wszystkich źródeł śledzenia i identyfikowania tożsamości ATIF (All-Source Track and Identity Fuser) oraz analizę danych z różnych źródeł wywiadowczych służącą do tworzenia wzorców uczenia się i ich zastosowania MAPLE (Multi-INT Analytics for Pattern Learning and Exploitation). Prace nad programem zostaną zakończone w zakładach BAE Systems w Burlington w stanie Massachusetts i Arlington w stanie Wirginia (Autonomiczne oprogramowanie dla DARPA, 2019-12-04, Trzecia edycja RoboScope, 2016-06-10). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra