Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby morskie Suffrena

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 30 kwietnia 2020

We Francji rozpoczęto próby morskie wielozadaniowego atomowego okrętu podwodnego Suffren (Q284), pierwszej z 6 jednostek typu Barracuda, zamówionych przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji).

Wielozadaniowy atomowy okręt podwodny Suffren ma wejść do służby w Marine Nationale jeszcze w br. / Zdjęcia: MO Francji

W ciągu ostatnich 8 miesięcy zespoły specjalistów przeprowadziły wszystkie testy Suffrena, mające na celu sprawdzenie prawidłowości działania jego instalacji i urządzeń. Potwierdzono, że system walki jest gotowy do kontynuowania badań na morzu. Pod koniec 2019, po załadowaniu paliwa, został uruchomiony reaktor jądrowy, a wreszcie w styczniu br. przeprowadzono pierwsze próby szczelności.

Po wyjściu z bazy morskiej w Cherbourgu, załoga okrętu przeprowadziła pierwsze zanurzenie 28 kwietnia. Próby morskie okrętu potrwają kilka miesięcy i będą realizowane pod nadzorem inżynierów i techników agencji uzbrojenia (DGA) DGA, Komitetu energii atomowej i energii alternatywnych (CEA), Marynarki Wojennej i TechnicAtome. Początkowo okręt będzie przebywał na wodach kanału La Manche, a następnie na Atlantyku i Morzu Śródziemnym.

Próby morskie Suffrena miały rozpocząć się na początku br., jednak ich datę przesunięto ze względu na pandemię SARS-CoV-2. W związku z tym cały personel biorący udział w próbach na lądzie i na morzu został poddany kwarantannie zapobiegawczej i przebadany pod kątem obecności COVID-19 w organizmie. Na pokładzie obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych przez cały czas oraz ścisłe przestrzeganie zasad higieny i dezynfekcji.

Podczas wszystkich prób morskich Suffren pozostanie własnością producenta – Naval Group. Jego przekazanie Marine Nationale zaplanowane jest jeszcze w tym roku (Wodowanie Suffrena, 2019-07-12).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.