Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bundeswehra odbiera Fuchsy KAI

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 maja 2020

Rheinmetall poinformował o trwających dostawach do Bundeswehry kołowych transporterów opancerzonych Fuchs 1A8 w wariancie KAI (Kampfmittelaufklärung und –identifizierung). Nie sprecyzowano liczby zamówionych pojazdów. Wartość zamówienia oscyluje wokół 50 mln euro.

Dostawy pojazdów Fuchs 1A8 w wariancie KAI dla Bundeswehry mają zostać zakończone jeszcze w tym roku / Zdjęcie: Rheinmetall 

Fuchsy KAI uzupełnią zamówione w ubiegłym roku zestawy Route Clearance System, które składają się z transportera Fuchs 1A8A12 GRCP i zdalnie sterowanych Wiesel 1 w wariancie przeciwminowym (40 lat Fuchsa, 2020-04-30).

Dostarczane Fuchsy KAI mają być zdolne do działania jako pojazdy autonomiczne, realizujące zadania bez wsparcia innych systemów. Są  przeznaczone do wykrywania i identyfikowania ładunków wybuchowych z bezpiecznego dystansu. Charakteryzują się wysokim poziomem ochrony przeciwminowej i zastosowaniem siedzisk załogi absorbujących energię wybuchu.

Najważniejszym elementem wyposażenia jest wysięgnik o zasięgu ramienia ponad 10 m, przystosowany do podnoszenia obiektów o masie 400 kg. Jest on przeznaczony do podnoszenia niebezpiecznych przedmiotów i ich identyfikacji z dala od pojazdu. Manipulator może zostać wyposażony w specjalistyczne narzędzia, tj. podwójne sensory do wykrywania niebezpiecznych ładunków i moduł optoelektroniczny. Innym zastosowaniem wysięgnika może być ewakuacja ludzi z niebezpiecznych stref.

Dodatkowe wyposażenie pojazdu stanowią urządzenia do oczyszczania podejrzanych obiektów i do ich wydobycia na powierzchnię. Ponadto pojazd może oznaczać pozycje ładunków niebezpiecznych poprzez koordynaty GPS lub optyczne urządzenia do znakowania takich obiektów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.