Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja kolejnych Fuchsów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 grudnia 2016

Rheinmetall zmodernizuje kolejną partię pojazdów opancerzonych Fuchs.

Do 2020 niemiecka armia będzie eksploatować co najmniej 267 pojazdów opancerzonych Fuchs 1A8 / Zdjęcie: MO Niemiec

Niemieckie przedsiębiorstwo otrzymało zamówienie od Federalnego Urzędu Wyposażenia, Sprzętu Informatycznego i Materiałów Bundeswehry (BAAINBw) na modernizację kolejnej partii 90 pojazdów opancerzonych Fuchs 6x6 do standardu 1A8. Wartość kontraktu wyniesie 135 mln euro (601 mln zł).

Modernizacja obejmie Fuchsy w odmianie wozu dowodzenia, transportera opancerzonego i pojazdu wsparcia misji EOD/IED (usuwania ładunków i materiałów niebezpiecznych). Dostawy rozpoczną się w 2017 i potrwają do 2020. Realizacja przedsięwzięcia zwiększy liczbę pojazdów Fuchs 1A8 w niemieckiej armii do 267 (Kolejne Fuchs 1A8 dla Bundeswehry, 2013-05-23).

Pojazdy opancerzone Fuchs w wersji 1A8 opracowano na podstawie doświadczeń wyniesionych z pierwszych lat służby niemieckiego kontyngentu w Afganistanie (Prezentacja Fuchsa 1A8, 2008-11-01). Modernizacja wozów objęła m.in. montaż dodatkowych paneli pancerza pod podłogą i we wnękach nadkoli, dzięki czemu zwiększono ochronę przeciwminową załogi i żołnierzy desantu. Wzmocniono również strukturę pojazdu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.