Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lufthansa wznawia loty do/z Polski

Lotnictwo cywilne, 15 maja 2020

Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Oznacza to 17 cotygodniowych połączeń z Polski – 5 z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice i 12 ze stołecznego Lotniska Chopina. Będą one częścią nowego rozkładu rejsów, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom Grupy Lufthansa udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja.

Do końca czerwca Grupa Lufthansa zaoferuje pasażerom 1800 cotygodniowych przelotów do ponad 130 miejsc na całym świecie / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Linie należące do Grupy Lufthansa (Lufthansa, Swiss i Eurowings) od czerwca br. znacznie zwiększą rozkład rejsów i zaoferują pasażerom możliwość podróży do ponad 106 miast w Niemczech i Europie oraz ponad 20 połączeń międzykontynentalnych.

W pierwszej połowie czerwca Lufthansa wznowi europejskie rejsy z Frankfurtu także do: Hanoweru, Palma de Mallorca, Sofii, Pragi, Billund, Nicei, Manchesteru, Budapesztu, Rygi, Bukaresztu, Dublina i Kijowa. Z Monachium pasażerowie mogą udać się w podróż do Münster / Osnabrück, Sylt, Rostocku, Wiednia, Zurychu, Brukseli i Palma de Mallorca.

W nowym rozkładzie rejsów znajdzie się także 19 kierunków długodystansowych, o 14 więcej niż w maju. W sumie do połowy przyszłego miesiąca Lufthansa, Swiss i Eurowings zaoferują ponad 70 cotygodniowych połączeń międzykontynentalnych, ponad czterokrotnie więcej niż obecnie. Wznowienie kolejnych rejsów międzykontynentalnych planowane jest na drugą połowę czerwca.

Z Frankfurtu zaoferowane będą rejsy do (możliwe zmiany związane z ograniczeniami w podróżowaniu): Dubaju, Toronto, Mexico City, Abudży, Port Harcourt, Tel Awiwu, Rijadu, Bahrajnu, Johannesburga, Szanghaju i Bombaju. Kontynuowane będą także rejsy do Newark / Nowego Jorku, Chicago, Sao Paulo, Tokio i Bangkoku. Z Monachium można będzie polecieć do: Chicago, Los Angeles i Tel Awiwu.

Swiss planują wznowienie rejsów w rejon Morza Śródziemnego oraz rozwinięcie oferty o największe miasta Europy takie, jak Paryż, Bruksela czy Moskwa. W czerwcu przewoźnik ponownie zaoferuje pasażerom nowe rejsy długodystansowe, dodając je do obecnie wykonywanych trzech cotygodniowych połączeń do Nowego Jorku / Newark (USA). Swiss planowo ma zaoferować pasażerom podróż z Zurychu do Nowego Jorku (JFK), Chicago, Bangkoku, Tokio, Bombaju, Hong Kongu i Johannesburga.

Eurowings w ubiegłym tygodniu ogłosiły, że już od maja zaczną rozwijać podstawową ofertę z lotnisk w Dusseldorfie, Kolonii/Bonn, Hamburgu i Stuttgartu, dodając stopniowo 15 nowych europejskich kierunków, z naciskiem na region Morza Śródziemnego: Hiszpanię, Grecję, Portugalię i Chorwację. Z kilku niemieckich miast pasażerowie Eurowings będą mogli także udać w podróż na Majorkę.

Austrian Airlines zdecydowały o przedłużeniu zawieszenia wykonywania operacji lotniczych o kolejny tydzień, od 31 maja do 7 czerwca. Rozważane jest wznowienie rejsów w czerwcu.

Brussels Airlines planują wznowienie operacji lotniczych od 15 czerwca w ramach ograniczonej siatki połączeń.

Wprowadzając czerwcowy rozkład połączeń w istotny sposób przyczyniamy się do rewitalizacji infrastruktury lotniczej, kluczowego elementu siły ekonomicznej Niemiec, jak i całej Europy. Ludzie chcą i mogą wrócić do podróżowania, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i zawodowych. Dlatego w nadchodzących miesiącach będziemy stopniowo zwiększać zakres oferowanych przez nas usług, ponownie łącząc Europę ze sobą i z pozostałą częścią świata – powiedział Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG (Czego oczekują pasażerowie?, 2020-05-06, Pakiet ratunkowy dla Lufthansy, 2020-04-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.