Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Ansat dla MCzS

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 15 maja 2020

Zgodnie z umową, podpisaną w marcu 2019, holding Wiertalioty Rossii dostarczył pierwszy śmigłowiec Ansat rosyjskiemu Ministerstwu ds. sytuacji nadzwyczajnych (MCzS), które przekazało go Fundacji rozwoju organów państwowych ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i zarządzania kryzysowego. Wiropłat jest w dyspozycji Północno-zachodniego centrum ratownictwa lotniczego MCzS FR i stacjonuje na lotnisku w Kasimowie.

Pierwszy Ansat przekazany MCzS może zostać opcjonalnie wyposażony w moduł medyczny / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Śmigłowiec został przekazany w wersji uniwersalnej. W kabinie pasażerskim przygotowano miejsce na zabudowanie modułu medycznego i zainstalowano 7 foteli pasażerskich. Ansat będzie używany do transportu personelu, transportu towarów i sprzętu wewnątrz kabiny lub na zawiesiu zewnętrznym, a także do zadań specjalnych.

W tej chwili śmigłowiec przechodzi próby eksploatacji w Kasimowie. Podczas przeprowadzanych szkoleń piloci centrum ratownictwa lotniczego opracowują różne metody lądowania, operując na małych i bardzo małych wysokościach oraz opanowując nowy sprzęt.

W ramach programu rozwoju pogotowia ratunkowego na terenie FR dostarczono ok. 30 śmigłowców, które służą do transportu pacjentów z trudno dostępnych miejsc do placówek medycznych. Ansaty służą do ratowania ludzi w okręgach moskiewskim, wołgogradzkim, kurgańskim, kirowskim, kostromskim, twerskim, pskowskim, niżegorodzki, czelabińskim i astrachańskim oraz w Republice Tatarstanu i innych regionach Rosji (Ansat z modułem dla noworodków , 2020-03-13).

Pod koniec 2019 flota MCzS powiększyła się także o dwa śmigłowce Mi-8MTW-1, wyprodukowane przez zakłady w Kazaniu. Jeden z nich jest wyposażony w zawiesie zewnętrzne, które umożliwia transport ładunków wielkogabarytowych o masie do 4 t. Drugi wiropłat jest przeznaczony dla Centrum ratownictwa lotniczego w Żukowskim.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.