Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

75 rekordów G280

Lotnictwo cywilne, 20 maja 2020

Samolot odrzutowy klasy biznes Gulfstream G280 ustanowił już 75 rekordów prędkości przelotu pomiędzy parami miast.

Obecnie na całym świecie eksploatowanych jest ok. 200 odrzutowców klasy biznes G280 / Zdjęcie: Gulfstream Aerospace

Ostatni z zatwierdzonych przez Międzynarodową Federację Lotniczą (FAI) przelotów miał miejsce 5 stycznia tego roku. G280 przeleciał z lotniska Kahului na Hawajach na międzynarodowe lotnisko Phoenix Sky Harbor w 4 h 57 min, pokonując dystans 4658 km ze średnią prędkością M0,83.

Najnowszy wyczyn został dokonany 16 lutego br. G280 wystartował z międzynarodowego lotniska Vermont w Burlington, przylatując 6 h 10 min do portu Londyn-City, wykonując podejście do lądowania ze stromą ścieżką schodzenia. Transatlantycka podróż, długości 5065 km, została wykonana ze średnią prędkością M0,83. Obecnie producent oczekuje na zatwierdzenie go przez FAI jako rekord świata (G600 w Modlinie , 2019-10-18. Trzy kolejne rekordy G280, 2018-02-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.