Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włoski eksport uzbrojenia w 2019

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 22 maja 2020

Włoski parlament otrzymał coroczne sprawozdanie dotyczące wielkości eksportu rodzimego przemysłu obronnego. W 2019 przedsiębiorstwa z Italii sprzedały za granicę sprzęt wojskowy o łącznej wartości 5,1 mld euro, czyli nieco mniej w porównaniu z 2018.

Według sprawozdania przedłożonego włoskiemu parlamentowi Egipt jednak zakupił śmigłowce AW149 / Zdjęcie: Piotr Rams, PZL-Świdnik

Z dokumentu wynika, że głównym odbiorcą włoskiego sprzętu wojskowego jest Egipt, który zakupił 24 śmigłowce AW149 za 871 mln euro (a także 8 cywilnych AW189, AW149 dla Egiptu?, 2019-04-25). Na drugi miejscu, z 446 mln euro, uplasował się Turkmenistan, głównie dzięki zakupom samolotów (prawdopodobnie 6 szkolno-bojowych M-346, jednak Leonardo tego nie potwierdził), broni strzeleckiej, komponentów elektronicznych i wyposażenia dla okrętów. możliwego zamówienia.

Kolejnymi, pod względem wartości zamówień, odbiorcami włoskiego uzbrojenia są Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki i Francja (Włoska ofensywa lotniczo-kosmiczna , 2019-12-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.